2011-05-23 16:32:46• hírek • Szatmar.ro

Öt arany az Észak Kupáról

Nagyszabású nemzetközi cselgáncsversenyre került sor a hétvégén Nagybányán, ahol 52 hazai és más országból származó klub képviseltette magát. A nevezettek között természetesen ott voltak a Szatmárnémeti Unió versenyzői is, akik a már megszokott módon szerepeltek: eredményesen.

Terely Mihály, Czerlau Doina és Ramona Igna tanítványainak a romániai klubok mellett magyarországi és moldovai egyesületek dzsúdósaival is fel kellett venniük a versenyt. És ezt meg is tették, hisz a megszerzett érmek számát tekintve az Unio az ötödik helyen végzett. A dobogóra a Nagyváradi Liberty, a Csíkszeredai Sportiskola/Sportklub és a Nagybányai CSM jutott fel.

Ami a szatmári érmeseket illeti, a 14 medálból öt lett arany: Czerlau Jennifer az U11, Czerlau Mercédesz az U13, Kovács Dóra az U15, Faur Mihalea az U17, Seres Cristian pedig az U20-felnőttek korosztályban nem talált legyőzőre.

A szatmári érmesek az Észak Kupán:
U11, 1. hely: Czerlau Jennifer (44 kg); 3. hely Mirieş Cristina (24 kg), Domuţa Norbert (27 kg), Dudás Denisa (40 kg), Katona Martin (+ 51 kg).
U13, 1. hely: Czerlau Mercédesz (48 kg); 2. hely: Kovács András (42 kg).
U 15, 1. hely: Kovács Dóra (57 kg); 3. hely: Tróba Albert (50 kg), Faur Florin (+ 60 kg)
U17, 1. hely: Faur Mihaela (63 kg)
U20-U23-felnőttek: 1. hely: Şereş Cristian  (61 kg); 2. hely: Pándi Karola (70 kg), Kovács Richárd (+100 kg)