2018-03-30 17:10:00• hírek • Szatmár.ro

Összejött a második VSK-győzelem, továbbjutottak a rájátszásban

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a román bajnokság rájátszásban a Temesvári SCM csapatával vívott két győzelemig tartó párharcot.

Az első meccset Szatmárnémetiben nagy meglepetésre a Temesvár nyerte 71:82 arányban, majd a VSK idegenben szépített 50:68-ra verve a házigazdákat. Így a nagypénteki szatmári összecsapás volt a döntő.

A szatmáriak kezdték jobban a mérkőzést, ügyes labdaszerzések, hárompontosok tették továbbjutásban bizakodóvá a szurkolókat. A második negyed végére viszont elfogyott a lendület, a harmadik negyedben pedig a temesváriak voltak sokkal jobbak. A VSK lassan ledolgozta a hátrányt, a negyedik negyedben  bebiztosították a győzelmet. A végeredmény 63:53 lett.

A rájátszás folytatásában a VSK ellenfele a Brassói Olimpia lesz.