2016-05-07 11:28:55• hírek • Szatmar.ro

Összeesett, majd elhunyt a Dinamo játékosa!

Súlyos tragédia árnyékolja be a román élvonalbeli labdarúgó bajnokság végét: a záróforduló pénteki meccsén, a Viitorul elleni bajnokin összeesett, majd meghalt a Dinamo kameruni játékosa, Patrick Ekeng.

A 26. születésnapján március végén betöltő védekező középpályás a 63. percben lépett pályára és 71. percben esett össze. A játékvezető azonnal megállította a mérkőzést, a csapat orvosai pedig Ekenghez rohantak, másfél perc múlva pedig már a mentő is a pályán volt. Ekeng életéért mintegy másfél órát küzdöttek az orvosok. Mindhiába...

Patrick Claude Ekeng Ekeng januárban csatlakozott a Dinamóhoz, előtte a kameruni FC Canonban, majd a francia Le Mansban, a svájci Lausanne-ban és a spanyol Cordobában szerepelt. A kameruni válogatottban 7 mérkőzésen lépett pályára.

A mérkőzést a játékos kórházba szállítása után folytatták, a vendégek egyenlítő gólja a történtek után esett (3-3).

A Dinamónál nem ez volt az első ilyen eset. A csapat korabeli kapitánya, Catalin Hildan szintén mérkõzés közben lett rosszul és halt meg 2000 októberében.