2009-12-14 14:53:09• hírek • Szatmar.ro

Öngólparádé a Bundesligában

Nézze meg az ősz gólját Premier League-ben és a három öngólt hozó német bajnokit.

Az Urziceni glasgow-i teljesítményét idézte a hétvégén a német Bundesliga 16. fordulójában a Mönchengladbach Hannover (5-3) elleni bajnokija.

Az első gólt a vendégek védője, Karim Haggui szerezte - csakhogy a tunéziai bekk saját kapujába talált be. Friend növelte csapata előnyét, aztán Konan szépített, majd jött Constant Djapka, a Pandurii Tg.Jiu egykori játékosa pedig saját kapujába passzolt Fromlowitz kapus helyett. Ezt követően Bradley (Gladbach) valamint Konan és Schultz tisztában volt a helyes iránnyal, a 90. percben aztán Haggui-n volt a sor, hogy elrúgja saját kapusa mellett a lasztit.

Érdekesség, hogy a két „öngólzsák" a nyáron érkezett a Hannoverhez, egyaránt a Leverkusentől.

A angol Premier League-ben az ősz, de talán az egész szezon legnagyobb gólját szerezte Maynor Figueroa, a Wigan hondurasi légiósa. A kék-fehérek a Stoke otthonában, a 71. percben jutottak szabadrúgáshoz a felezővonal közelében, de még saját térfelükön. A 26 éves középpályás egyszer csak a labda mögött termett, majd jó 55-60 méterről beemelte azt a kapuba.

Ezzel vezetett 2-1-re a Wigan, ám a Stoke-nak végül sikerült kiegyenlíteni.