2011-11-20 21:07:03• hírek • Szatmar.ro

Nyolc góllal kikaptak a fiúk

Miután a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata nyolc pontos győzelmet (58-50) aratott a Temesvár ellen, közvetlenül utána a férfi kézilabdacsapat hasonló arányú vereséget szenvedett a Székelyudvarhely ellen.

Az erőviszonyokat viszont jól jelzi, hogy míg a lányoknál a szatmáriak végeztek a bajnokság második helyén a tavaly, addig ebben az esetben a Székelyudvarhelyé lett az ezüstérem. A székelyföldi gárda pedig igyekezett érvényre is juttatni a papírformát és negyed óra elteltével már 12-5-re vezetett..

A vendégek hét pontos előnye a szünetre is megmaradt (18-11), majd a második félidőben több alkalommal is tíz fölé emelkedett. A VSK ziccereket hibázott, nem véletlen, hogy a legeredményesebb játékosa, Libert csak hat pontig jutott.

Végül a Székelyudvarhely, amely a hazaiak hibáját kíméletlenül megbüntette, 35-27 arányban nyert, amivel a VSK a 14 csapatos bajnokság 10. helyén tanyázik kilenc fordulót követően. A következő játéknapon Palkó János és Nicolae Istrate tanítványai Calarasi-on lépnek pályára jövő hétvégén.

Szatmárnémeti VSK-Székelyudvarhelyi HC 27-35 (11-18)
A szatmári gólszerzők:
Liberţ 6, Munea 5, Surducan 4, Prskalo 4, Mateş 4, Gălan 2, Mateaş 1, Oláh 1
Játszott még: Panazan, Vass, Pogyină (mindhárom kapus), Dinescu, Sas, Tcaciuc, Bejinariu.