2009-03-15 16:24:16• hírek • Szatmár.ro

Nyertek a kosarasok

Sorozatban negyedik - a tavaszi idényben nyolcadik - győzelmét szerezte meg a Szatmárnémeti VSK élvonalbeli női kosárlabda együttese, és nem is akármilyen ellenfél ellen, hanem a bajnoki címvédő BC ICIM-et verte meg Aradon Dan Fleseriu együttese.

A szatmáriak a második negyed első öt percét kivéve végig vezettek a mérkőzésen, a különbség sohasem csökkent négy pont alá. A harmadik negyedben már 15 pont is volt a VSK előnye (50:35), a zárónegyed elején Adriana Pricop azonban kipontozódott, így az aradiak felzárkóztak, de nem tudták veszélyeztetni a szatmári győzelmet.

Éles Péter menedzser főleg a lányok kiváló összpontosításának tulajdonította a sikert, példaként hozva fel, hogy Claudia Pop 10 büntetőjéből mind a tízet bedobta, és Grahamnek is kilencből kilenc volt a mérlege. A szatmári csapat ezzel egy hárommeccse nehéz sorozat első állomását vette sikerrel, szerda délután 17 órától hazai pályán következik a tavalyi ezüstérmes sepsiszentgyörgyi csapat, majd szombaton a jelenlegi második Alexandria látogat Szatmárnémetibe. Ha a VSK ezt a két találkozót is megnyeri, akkor az alapszakasz ötödik helyén végezhet, és akkor ismét az aradiakkal mérkőzhet a rájátszásban a legjobb négy közé jutásért.

A osztály, 23. forduló: Aradi BC ICIM-Szatmárnémeti VSK 65:73 (14:15, 15:22, 19:17, 17:19). A szatmári pontszerzők: C. Pop 19, Graham 18, Czukor 17, Pricop 8, Drăgoescu 5, Urse 5, Nemeş 1.

További eredmények: Sepsiszentgyörgyi LMK Sepsi BC-Alexandriai Teleorman 77:71, Craiovai CSM-Sportul Studenţesc 89:52, Bukaresti Olimpia-Kolozsvári U Trustul CRE 68:64, Târgoviştei BC MCM-Nagyváradi CSM 77:40, Iaşi-i CS Naţional-Govorai CET 45:58. A Rapid-Gyulafehérvári CSU LPS nem játszották le, mivel a gyulafehérvári együttes visszalépett a bajnokságból, és a hátralévő mérkőzéseit 20:0 arányban elveszti.

A kövekező forduló (március 18., szerda): Szatmárnémeti-Sepsiszentgyörgy, Alexandria-Iasi, Govora-Targoviste, Nagyvárad-Olimpia, Kolozsvár-Rapid, Sportul Studentesc-Arad. A Craiova áll.