2012-03-25 16:54:57• hírek • Szatmár.ro

Nyert a Craiova ellen a VSK

Az alapszakasz utolsó meccsét simán nyerték a VSK kosarasai, a lányok már a rájátszásra készülnek.

A rájátszást megelőző utolsó mérkőzésen a szatmári lányok egy semmilyen téttel nem bíró meccsen győzték le a Craiovát, méghozzá nem is akárhogy: 39 ponttal verték a vendégegyüttest. Az első félidő gyakorlatilag nem hozott nagy VSK-előnyt, de látszott, nem lesz problémás ellenfél a Craiovai SCM. Fleseriu lányai tíz pontos előnnyel vonultak a félidőben az öltözőbe, a harmadik és negyedik negyedben azonban igencsak belehúztak a szatmáriak, így jött össze a fölényes győzelem.

A VSK legközelebb a rájátszásban lép pályára, akkor Gyulafehérváron játszanak majd április 5-én.

A osztály, 30. forduló:
Szatmárnémeti VSK-Craiovai SCM 88:49 (27:16, 14:15, 27:9, 20:9). A szatmári pontszerzők: Pop 18 (3 lepattanó, 9 gólpassz), Orosz 15 (1, 2), Whittington 15 (11, 1), Freeman 14 (11, 1), Mészáros A. 8 (7, 3), Parau 7 (1, 2), Mehmedic 5 (4, 6), Moldoveanau 4 (0, 0), Nagy 2 (0, 0). Játszott még: Szmutku (0, 2), Mészáros I. (1, 0), Giurgiu (1, 0).

További eredmények: Kolozsvár - Gyulafehérvár 47:92, Arad - Rapid 82:57, Alexandria - Marosvásárhely 58:65, Sportul Studentesc - Bukaresti Olimpia 80:52, Temesvár - Iasi, Sepsiszentgyörgy - Brassó 46:72, Targoviste - Nagyvárad 105:39.