2015-10-02 01:12:59• hírek • Samsungsport.hu

Nyeretlen magyaros csapatok

Kádár Tamás és Breel-Donald Embolo csatája fotó: uefa.de

Egyetlen magyar játékost foglalkoztató csapat sem tudott nyerni az Európa Liga második fordulójában - míg a „romános" gárdák több sikerrel jártak. Kiütéssel nyert a Schalke és a Fiorentina, továbbra is képtelen nyerni a Liverpool, meglepetésre otthon kapott ki az OM.

A Napoli 2-0-ra nyert a Legia Warszawa otthonában az Európa Liga csoportkörének 2. fordulójában. A Nikolics Nemanjával felálló Legia hazai pályán sokáig jól tartotta magát a nápolyi vendégével szemben, az első félidőben nem esett gól. A szünet után azonban a Napoli már megtörte a lengyelek ellenállását, Mertens az 53. percben szerzett vezetést. A hajrában Higuain gólja biztosította be a vendégek sikerét. A csoport másik meccsén a Midtjylland 3-1-re nyert a Bruges otthonában.

A B csoportban a Liverpool ugyan gyorsan előnyt szerzett a Sion ellen, ám Lallana 4. percben szerzett vezetését Assifuah már a 18. percben kiegyenlítette. A C csoportban a bajnokságot remekül kezdő Borussia Dortmund nem bírt a PAOK-kal, a görög gárda sokáig vezetett a németek ellen, végül egy-egy ponttal kellett megelégedniük a feleknek.

A G csoportban a Lazio kettős emberelőnyben is alig bírt a Saint-Etienne-nel, amely a 33. perctől tíz, a 77. perctől kilenc játékossal küzdött. A rómaiak végül 3-2-re nyertek hazai pályán. A csoport másik meccsén a tavalyi döntős Dnyipro 1-0-ra nyert a DVSC-t búcsúztató Rosenborg otthonában, a győztes gólt Szeleznyov lőtte a 79. percben.

A H csoportban a Besiktas és a Sporting nem bírt egymással, Bryan Ruiz vezető gólját a hazaiak Gökhan Tore találatával egalizálták. A Lokomotiv Moszkva 2-0-ra nyert az albán Skenderbeu ellen, az oroszok két meccs után hat ponttal állnak a csoport élén.

A Kádár Tamással a kezdőjében, Lovrencsics Gergővel pedig a kispadon kezdő Lech Poznan kikapott a Basel vendégeként. A svájciak azonban sokáig nem bírtak a lengyel gárdával, amely azonban a 49. percben Linetty kiállítása miatt emberhátrányba került, a Basel hat percen belül gólra váltotta fölényét. Bjarnason vezető találata után Lovrencsics csereként pályára lépett, ám a vendégeknek végül nem sikerült a pontszerzés, egyenlítés helyett Embolo a hosszabbításban beállította a 2-0-s végeredményt. A Videoton egykori mesterének új csapata, a Fiorentina az olasz bajnokság után a nemzetközi porondon is remekel, szerdán a firenzeiek 4-0-ra nyertek a Belenenses otthonában. A Lech ebben a szezonban harmadszor kapott ki a Baseltől, mely a Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. fordulójában kettős győzelemmel búcsúztatta a poznaniakat.

A J csoport rangadóján a Monaco 1-1-es döntetlent játszott a Tottenhammel, Lamela első félidőben szerzett gólját El Shaarawy egyenlítette ki. Az Anderlecht hoppon maradt a Qarabag otthonában, az azeriek 1-0-s sikerrel tartották otthon a három pontot.

A K jelű kvartettben a Schalke megerőltetés nélkül nyert az Asteras ellen, míg a Sparta Praha az APOEL Nicosiát győzte le. Az L csoportban az AZ Alkmaar 2-1-re gyűrte le az Athletic Bilbaót, a Partizan Beograd pedig az Augsburg otthonában diadalmaskodott.

Európa Liga, csoportkör, 2. forduló:

A csoport
Molde -Ajax 1-1
gólok: Hestad (8.), ill. Fischer (18.)
Celtic -Fenerbahce 2-2
gólok: Griffiths (28.), Commons (32.), ill. Fernandao (43., 49.)
Állás: 1. Molde 4pont, 2. Celtic 2p., 3. Ajax 2p., 4. Fenerbahce 1p.

B csoport
Rubin Kazany -Bordeaux  0-0
Liverpool -Sion  1-1
gólok: Lallana (4.), ill. Assifuah (18.)
A hazaiaknál Bogdán Ádám, a vendégeknél Vanczák Vilmos a kispadról nézte végig a mérkőzést
Állás: 1. Sion 4p., 2. Bordeaux 2p., 3. Liverpool 2p., 4. Rubin 1p.

C csoport
PAOK Szaloniki-Borussia Dortmund 1-1
gólok: Mak (34.), ill. Castro (72.)
FK Krasznodar -Qäbälä 2-1
gólok: Wánderson (8.), Szmolov (84.), ill. Dodo (51.)
Állás: 1. Dortmund 4p., 2. Krasznodar 3p., 3. PAOK 2p., 4. Qäbälä 1p.

D csoport
Legia Warszawa -Napoli 0-2
gólok: Mertens (53.), Higuaín (84.)
a hazaiaknál Nemanja Nikolics a 62. percben lépett pályára, míg a vendégeknél Vlad Chiriches végigjátszotta a meccset
FC Bruges -Midtjylland 1-3
gólok: Meunier (79.), ill. Sisto (51.), Onuachu (67.), Novák (74.)
Állás: 1. Napoli 6p., 2. Midtjylland 6 p., 3. Legia 0p., 4. Bruges 0p.

E csoport
Villarreal -Viktoria Plzen  1-0
gól: Baptistao (54.)
Dinamo Minszk -Rapid Wien 0-1
gól: Hofmann (54.)
a hazaiaknál Sergiu Neacsa a kispadon kapott helyet
Állás: 1. Rapid 6p., 2. Plzen 3p., 3. Villarreal 3p., 4. Dinamo 0p.

F csoport
Marseille -Slovan Liberec 0-1
gól: Coufal (84.)
Braga -Groningen 1-0
gól: Hasszan (5.)
Állás: 1. Braga 6p., 2. Marseille 3p., 3. Liberec 3p., 4. Groningen 0p.

G csoport:
Rosenborg -Dnipro Dnipropetrovszk 0-1
gól: Szeleznjov (79.)
Lazio -Saint-Étienne 3-2
gólok: Onazi (22.), Hoedt (48.), Biglia (80.), ill. M. Sall (6.), Monnet-Paquet (84.)
A hazaiaknál Stefan Radu végig a pályán volt
Az állás: 1. Lazio 4 pont (4-3), 2. Dnyipro 4 (2-1), 3. St. Etienne 1 (4-5), 4. Rosenborg 1 (2-3)

H csoport:
Besiktas -Sporting 1-1
gólok: Töre (61.), ill. Ruiz (16.)
Lokomotiv Moszkva -Skënderbeu 2-0
gólok: Niasse (35.), Szamedov (74.)
Az állás: 1. Lokomotiv Moszkva 6 pont, 2. Besiktas 4, 3. Sporting Lisboa 1, 4. Skënderbeu 0

I csoport:
Basel
-Lech Poznan 2-0
gólok: Bjarnason (56.), Embolo (90.)
a vendégeknél Kádár Tamás végig a pályán volt, Lovrencsics Gergő a 69. percben állt be, Holman Dávidot pedig nem nevezték
Belenenses -Fiorentina 0-4
gólok: Bernardeschi (18.), Babacar (45+1.), Tonel (83. - öngól), Rossi (90.)
a vendégeknél Ciprian Tatarusanu ezúttal csak a kispadon kapott helyet
Az állás: 1. Basel 6 pont, 2. Fiorentina 3, 3. Lech Poznan 1 (0-2), 4. Belenenses 1 (0-4)

J csoport:
Monaco -Tottenham Hotspur 1-1
gólok: El Shaarawy (81.), ill. Lamela (35.)
Qarabag -Anderlecht 1-0
gól: Richard (35.)
Az állás: 1. Tottenham Hotspur 4 pont, 2. Karabag 3, 3. Monaco 2, Anderlecht 1

K csoport:
Schalke
-Aszterasz Tripolisz 4-0
gólok: Di Santo (28., 37., 44. - a harmadikat 11-esből.), Huntelaar (84.)

-Athletic Bilbao 2-1
gólok: Henriksen (55.), Bóveda (65. - öngól.), ill. Aduriz (75.)
Augsburg -Partizan Beograd 1-3
gólok: Bobadilla (57.), ill. Zsivkovics (31., 62.), Fabrício (54.)
Az állás: 1. Partizan Beograd 6 pont, 2. Athletic Bilbao 3 (4-3), 3. AZ Alkmaar 3 (4-4), 4. Augsburg 0