2017-02-12 10:13:27• hírek • Agerpres

Női kosárlabda - A videobíró döntött

A CSM Targoviste szombat este videobíróval nyerte meg a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati sportcsarnokban a női kosárlabda Románia Kupát, miután a döntőben 64-63 (15-19, 13-20, 22-14, 14-10) arányban legyőzte az Olimpia Brassó csapatát.

A tavaly is döntőt játszó Olimpia 28-39-re vezetett a félidőben, de ezt a hátrányt a Târgovişte 13 perc alatt ledolgozta (54-53), sőt 60-55-re elhúzott (55. perc), ám a brassóiak visszajöttek, és 3:37-tel a vége előtt 62-63 volt az eredmény. Ezt követően 213 másodpercig nem esett kosár, de Porche Poole 3 másodperccel a vége előtt dobott egy kétpontost: 64-63.

Az utolsó támadásnál Biljana Pesovic nem talált be, ám a lepattanót Higgins éppen amikor megszólalt a meccs végét jelző duda, visszalökte a kosárba. Ezzel Brassó nyert volna, ám Laurentiu Grigoras vezetőbíró a tévé közvetítő kocsijában visszanézte a helyzetet és megállapította, hogy abban a pillanatban, amikor lejárt a játékidő, a labda még érte Higgins ujjbegyét, így a kosár nem érvényes, a mérkőzést a Targoviste nyerte.

A Targoviste ezzel tizedik alkalommal hódítja el a kupát, miután pénteken, ugyancsak drámai végjátékban, 10 pontos hátrányból fordítva, 58-55 (12-14, 11-16, 13-13, 22-12) arányban legyőzte a címvédő és aktuális bajnok Sepsi SIC együttesét.

A győztesek legjobbja, és a Románia Kupa MVP-je Porsche Poole volt (12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), az ezüstérmes csapatból Nicole Webb (22, 3, 4) volt a legeredményesebb.