2016-09-16 02:13:09• hírek • Kocsis Zoltán

Nem voltak arkangyalok a Steaua Gabrieljei

Nem indultak valami jól az Európa Liga csoportkörének küzdelmei a román csapatok számára, hisz az Astra Bukarestben kapott ki 3-2-re az Austria Wientől, míg a Steaua Ankarában maradt alul 2-0-ra az Osmanlispor ellen.

Nem kezdődött túl jól a találkozó az Astra számára, mivel alig múlt el az első negyed óra és az Austria Wien tizenegyeshez jutott, Robert Holzhauser pedig értékesítette is azt. Alig három percig vezettek azonban a vendégek, a 19. percben ugyanis Cosntantin Budescu végzett el szabadrúgást, amit Denis Alibec váltott gólra. A szünetre mégis előnnyel vonult az Austria, miután Alexander Grünwald félpályás passzát követően Kevis Friesenbichler zseniális mozdulattal emelte át a kapust.

A második félidőben valamivel bátrabban játszott az Astra, helyzetei is adódtak, gólt mégis az Austria szerzett Grünwald szabadrúgásából. A 74. percben Budescu bizonyította, kiemelkedő rúgótechnikája Kínában mit sem kopott, pazar beadással varázsolta a labdát Cristian Sapunaru fejére, aki közelről szépített. Amikor a 79. percben Lukas Rotpuller kiállítása miatt emberelőnybe került az Astra, még inkább felcsillant az egyenlítés esélye - ám az eredmény már nem változott.

Két hét múlva az Astra a Roma vendégeként folytatja, az olaszok meglepetésre csak 1-1-es döntetlent játszottak a cseh Plzen otthonában.

Az Osmanlispor fennállása első csoportmeccsét vívta a Steaua ellen az L csoport nyitófordulójában. A két gárda nem túl magas színvonalú, meglehetősen eseménytelen, sok hibával tarkított első félidőt produkált, amely mégis élvezhető volt az élénk iram és a lüktető játék miatt. Az első félidő kulcspillanatai a játékrész első, illetve utolsó percében történtek és egy-egy Gabrielhez kötődtek. Amíg azonban az első pillanatokban Gabriel Tamas fejese a Steaua legveszélyesebb helyzete volt, addig az utolsóban Gabriel Enache egy szabadrúgás előtti tülekedésben lefejelte ellenfelét és mehetett is zuhanyozni.

A szünet után az Osmanlispor rögtön helyzetbe került, ám a folytatásban Raheem Lawal távoli lövését leszámítva nem tudtak igazán veszélyesek lenni. A 63. percben aztán az amúgy legjobb Steaua-játékos, Tamas buktatta a tizenhatoson belül Papa N'Diayét, a büntetőt pedig Cheick Diabaté magabiztosan értékesítette. Tíz perccel később Tiago Pinto baloldali lapos beadását Aminu Umar váltotta gólra, ezzel pedig el is dőlt a meccs. A teljes második félidőben nagy fölényben játszó hazaiak Raul Rusescu szabadrúgását követően közel kerültek a harmadik gólhoz, ám Florin Nita szép védéssel akadályozta ezt meg.

A csoport másik találkozóján Armando Sadiku remekbe szabott góljával a Zürich meglepetésre vezetést szerzett Villarrealban, de a hazaiak Pato és Jonathan dos Santos góljaival még a szünet előtt fordítottak - és beállították a végeredményt. A Steaua két hét múlva a Villarrealt fogadja.

Elmaradt a szatmári közreműködés, mivel a Sparta Prágát 3-0-ra legyőző Southampton nem nevezte Florin Gardost. Számított viszont magyar és román válogatott játékosaira az izraeli Hapoel Beer Seva, amely az est szenzációját okozva 2-0-ra nyert az Inter otthonában. Ovidiu Hoban végig a pályán volt, Korhut Mihályt pedig a 85. percben cserélték le.

Az est meglepetései közé tartozik továbbá, hogy a Manchester United 1-0-ra kikapott a Feyenoord otthonában, a Sassuolo pedig nagyon simán, 3-0-ra legyőzte az Athletic Bilbaót.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT

Feyenoord (holland)-Manchester United (angol) 1-0 (Vilhena 79.)
Zorja Luhanszk (ukrán)-Fenerbahce (török) 1-1 (Hrecsiskin 52., ill. Kjaer 96.)

B-CSOPORT
Young Boys (svájci)-Olympiakosz (görög) 0-1 (Cambiasso 42.)
APOEL (ciprusi)-Asztana (kazah) 2-1 (Vinicius 75., Di Camargo 87., ill. Makiszimovics 45.+1)

C-CSOPORT
Anderlecht (belga)-Qabala (azeri) 3-1 (Teodorczyk 14., Rafael 41. - öngól, Diego Capel 77., ill. Dabo 20.)
A hazaiaknál Niculae Stanciu végig a pályán volt, Alexandru Chipciut pedig a 73. percben lecserélték
Mainz (német)-Saint-Étienne (francia) 1-1 (Bungert 57., ill. Beric 88.)

D-CSOPORT
AZ (holland)-Dundalk (ír) 1-1 (S. Wuytens 61., ill. Kilduff 89.)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)-Zenit (orosz) 3-4 (Medunjanin 26., 70., Kjartansson 50., ill. Kokorin 77., Maurício 84., Giuliano 86., L. Djordjevics 92.)

E-CSOPORT
Astra (román)-Austria Wien (osztrák) 2-3
(Alibec 18., Sapunaru 74., ill., Holzhauser 16. - 11-esből, Friesenbichler 33., Grünwald 58.)
Plzen (cseh)-Roma (olasz) 1-1 (Bakos 11., ill. Perotti 3. - 11-esből)

F-CSOPORT
Rapid Wien (osztrák)-Genk (belga) 3-2
(Schwab 51., Joelinton 59., Colley 60. - öngól, ill. Bailey 29., 90., - utóbbit 11-esből)
a hazaiaknál Szántó Tamás a 63. percig volt a pályán
Sassuolo (olasz)-Athletic Bilbao (spanyol) 3-0 (Lirola 60., Defrel 75., Politano 82.)

G-CSOPORT
Standard Liege (belga)-Celta Vigo (spanyol) 1-1 (Dossevi 4., ill. Rossi 13.)
Panathinaikosz (görög)-Ajax (holland) 1-2 (Berg 6., ill. B. Traoré 34., Riedewald 67.)

H-CSOPORT
Braga (portugál)-Gent (belga) 1-1 (André Pinto 24., ill. Milicevic 6.)
Konyaspor (török)-Sahtar Doneck (ukrán) 0-1 (Facundo Ferreyra 76.)
a hazaiaknál Ioan Hora a 70. percben állt be

I-CSOPORT
Nice (francia)-Schalke (német) 0-1
(Baba Rahman 75.)
Salzburg (osztrák)-Krasznodar (orosz) 0-1 (Joazinho 37.)

J-CSOPORT
PAOK (görög)-Fiorentina (olasz) 0-0
a vendégek kapuját Ciprian Tatarusanu védte, Ianis Hagit nem nevezték
Qarabag (azeri)-Liberec (cseh) 2-2 (Míchel 7., Sadiqov 94., ill.Sykora 1., Baros 68.)

K-CSOPORT
Internazionale (olasz)-Hapoel Beer-Seva (izraeli) 0-2 (Miguel Vítor 54., Buzaglo 69.)
a vedégeknél Ovidiu Hoban végig, Korhut Mihály a 85. percig volt a pályán
Southampton (angol)-Sparta Praha (cseh) 3-0 (Austin 5., 27. - az elsőt tizenegyesből, J. Rodriguez 92.)
a hazaiak Florin Gardost nem nevezték

L-CSOPORT
Villarreal (spanyol)-FC Zürich (svájci) 2-1 (Pato 28., J. Dos Santos 45+1., ill. Sadiku 2.)
Osmanlispor (török)-Steaua Bucuresti (román) 2-0 (C. Diabaté 64. - tizenegyesből, Umar 74.)