2012-01-29 17:24:42• hírek • Szatmár.ro

Nem megy az Arad ellen a lányoknak

Idén harmadszor csapott össze Arad és Szatmárnémeti, és sajnos megint az Arad nyert.

A három meccs közül most szombaton vesztette el a legnagyobb arányban a küzdelmet a Szatmárnémeti VSK: 19 ponttal vesztettek a lányok. Az aradi csapat erős még a targovistei segítség nélkül is, ráadásul Fleseriu lányai közül kidőlt az egyik legfontosabb játékos, Claudia Pop is - ő az összecsapás előtti utolsó edzésen sérült meg. A meccs egyébként kiegyenlítetten indult, 10:8-ig a lányok bírták is az iramot, de utána a házigazdák elhúztakk, az első negyedek már 6 ponttal nyerték.

A folytatásban egyre keményebb betonból volt az aradiak védőfala, a félidőben 11 ponttal vezettek a házigazdák, a negyedik negyed elején pedig szinte már kétségbeejtő, 22 pont volt az előnyük. Ebből a szatmáriaknak csak keveset sikerült faragniuk, végül 19 pontos hazai győzelem lett a meccs vége. A szatmáriak következő meccsére szerdán, február elsején fog sor kerülni, akkor a bukaresti Rapid lesz az ellenfél.

A osztály, 18. forduló, szombat: Aradi BC ICIM-Szatmárnémeti VSK  66:47 (16:10, 18:13,18:9, 14:15). A szatmári pontszerzők: Freeman 11 (1x3), Whittington 10, Părău 8, Giurgiu 7 (1x3), Ivan 6, Mehmedic 5. Játszott még: Orosz, Mészáros A., Nagy. Az aradi pontszerzők: Brosovszky 18 (4x3), Graham 16, Milovanovic 12, Green 10 (2x3), Campbell 10. Játszott még:  Toma, Nagy, Kovacsevics.

További eredmények: Nagyváradi CSM-Bukaresti CSM Sportul Studentesc 75:99, Rapid-Targovistei CSM 40:82, Gyulafehérvári CSU-Marosvásárhelyi Nova Vita 69:54, Craiovai SCM-Temesvári BCM 78:68, Brassói Olimpia-Kolozsvári U 69:55. Az Alexandria-Sepsiszentgyörgy és Bukaresti Olimpia-Iasi-i Poli találkozót elhalasztották.