2014-07-18 16:27:03• hírek • Kocsis Zoltán

Nem is olyan régi ismerősök várhatnak a Debrecenre és a Steauára

Akár a két évvel ezelőtti illetve a tavalyi ellenfelével is összecsaphat a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében a Debrecen és a Steaua - csakhogy a nem is olyan régi ismerősök nem állnak túl jól saját párharcukban.

A Debrecen a második forduló első meccsén idegenben gól nélküli döntetlent ért el az észak-ír Cliftonville otthonában, így minden esélye megvan arra, hogy bejusson a harmadik körbe. Itt akár azzal a fehérorosz BATE Boriszovval is találkozhat, amely 2012-ben 0-2 és 1-1-es eredményekkel búcsúztatta a hajdúságiakat. Az igazsághoz hozzátartozik azonban, hogy a BATE a második kör első meccsén hazai pályán csak 0-0-ás döntetlent ért el az albán Skenderbeu ellen, így továbbjutásáért idegenben kell megharcolnia. Ugyanakkor a Skenderbeu sem ismeretlen a DVSC számára, mivel a már említett 2012-es selejtezősorozatban idegenbeli 0-1 és hazai 3-0 után az albánokat legyőzve jutott el a magyar bajnok a BATE elleni összecsapásig.

A Debrecennél is biztatóbb a helyzete a Steauának, amely egy gólos győzelmet aratott a Strömsgodet otthonában. Amennyiben a norvégok Bukarestben sem okoznak bravúrt, akkor a román rekordbajnok a következő körben azzal a Dinamo Tbiliszivel is találkozhat, amelyet tavaly szintén a 3. körben 2-0, 1-1-es mérleggel ejtett ki. Jelen állás szerint azonban valószínűbb, hogy a katonacsapat ellenfele a kazah bajnok Aktobe lesz, amely az „odavágón" egy gólos előnyt szerzett a grúz fővárosban.

A BL-selejtező harmadik fordulójának mérkőzéseit július 29-én, a visszavágókat pedig augusztus 5-én játsszák.