2013-01-20 15:40:49• hírek • Szatmar.ro

Negyvenhat pontos győzelmet aratott a VSK az U fölött

Szatmar.ro archívum

Több, mint magabiztos győzelmet aratott szombat délután a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a bajnoki pontvadászat 17. fordulójában: Orosz Andreáék 95-49 arányú vereséget mértek a Kolozsvári U csapatára.

A találkozón tulajdonképpen egyetlen pillanatig sem volt kérdéses, hogy ki nyeri a győzelemért járó két pontot, miután a Kolozsvár az első két negyedben összesen alig 18 pontot dobott - ezt egyenletesen megosztva a két játékrész között. Ezzel szemben a hazaiak az első tíz percben 31, a másodikban pedig 20 pontig jutottak. Ennek köszönhetően 51-18-as előnnyel vonulhatott szünetre a VSK.

A harmadik negyedben sem változott sok minden, a kincses város csapat alig 11 pontig jutott, ami pont a fele volt a VSK által szerzett pontoknak. Ekkor már csak az volt a kérdés, hogy meglesz-e a 100-as. Nos, nem lett meg, mivel a leginkább cserékkel játszó hazaiak az utolsó negyedben „csak" 22 pontig jutottak - így 95-49 lett a végeredmény.

Szerdán hétközi fordulóban Marosvásárhelyen lépnek pályára a lányok, ám két ponttal szegényebben: a Bukaresti Olimpia visszalépése után a szövetség törölte az ellenük szerzett pontokat valamennyi csapattól.