2010-12-04 15:33:09• hírek • Szatmar.ro

Negyven méteres gólt kapott a CFR

Péntek délután három találkozóval kezdetét vette a tavaszi szezon (december elején, ki érti ezt?) a román labdarúgó élvonalában, a Liga1-ben. A játéknap legnagyobb izgalommal várt találkozóját Kolozsváron rendezték, ahol a címvédő CFR a Craiovát fogadta.

Azt e sorok írója nem állítja, hogy a szezon legjobb meccséről maradtak le azok, aki nem látták a találkozót, azt viszont felelőssége teljes tudatában kijelentheti: az egész bajnoki idény talán legnagyobb gólját szalasztották el.

Az eset a 66. percben, 0-0-ás állásnál történt, amikor a vendégek a középvonal közeléből rúghattak szabadrúgást. Az esetnek senki nem tulajdonított nagy jelentőséget, még akkor sem, amikor Dorel Stoica a labda mögé állt, majd kapura lőtt. Tette ezt annak ellenére, hogy Nuno Claro nem állt a kelleténél távolabb a gólvonaltól, mégsem tudott hárítani.

A bekapott gól mellesleg felrázta a hazaiakat, akik Traoré és Kivuvu góljaival hat perc alatt fordítottak és végül 2-1 arányban megnyerték a bajnokit.