2010-01-20 17:37:45• hírek • Balog Anita

Négygólos VSK-siker

Az idei első hazai felkészülési meccsen nyertek a kézilabdázó fiúk.

A vártnál nagyobb ellenállásba ütközött a Szatmárnémeti VSK kézilabdacsapata az első hazai pályán játszott felkészülési meccsen. A második vonalban szereplő nyíregyházi csapat komolyan támadott és védekezett, az első félidőben a szatmáriaknak nem sikerült igazán biztos előnyre szert tenniük és 12:12-es döntetlennel vonultak az öltözőbe. A második félidőben már jobban látszott a két csapat közötti különbség. A szatmáriaknak sikerült hol 3-4 gólos előnyt tartaniuk, ami kitartott a lefújásig, a végeredmény: 32:28 lett. A szatmári játékosok közül kiemelkedő teljesítményt nyújtott Birtalan, aki nyolc találattal járult hozzá a csapat sikeréhez.

A mérkőzésnek egyébként igazi felkészülési meccs hangulata volt: a játékosok sokat hibáztak a dobásokban és passzokban. A szurkolók kemény magja azonban - bár egy laza felkészülési meccsről volt szó - szinte teljes létszámban jelen volt és teljes hangerővel bíztatta a VSK-s fiúkat. A szurkolók azért az összecsapás végén megjegyezték: remélik, hogy azért a fiúk pontosabb, szebb játékot mutatnak majd be a bajnoki meccseken.