2009-07-05 17:29:22• hírek • Szatmar.ro

Negyeddöntőig jutottak Deacék

Illusztráció

A román női válogatottat Oroszország állította meg Belgrádban.

A 25. nyári Universiadén a szatmári Deac Simonával felálló román női párbajtőr válogatott a magyarokat legyőzve bejutott a negyeddöntőbe, ahol aztán nem bírt az oroszokkal.

A nyolcaddöntőben Románia nagy csatában, 45-39 arányban diadalmaskodott Magyarország fölött. Deac előbb könnyedén, 6-2 arányban verte Bunkóczi Biankát, majd előbb 3-3-ra, végül pedig 7-7-re ikszelt Antal Edina illetve Tóth Annamária ellen.

A negyeddöntőben Oroszország gyorsan 5-0-ás előnyre tett szert, amit Deac Jelena Sasarina 7-2-es legyőzésével még ki tudott egyenlíteni. A továbbiakban aztán végig a oroszok vezettek és sima, 45-33-as győzelmet arattak. A folytatásban Deacnak sem ment annyira a vívás, hisz Jana Zverevától 8-7-ra, Olga Kocsnyevától pedig 5-4 arányú vereséget szenvedett. Az viszont mindenképpen vigasztalhatja, hogy utóbbit az egyéni elődöntőjében csütörtökön le tudta győzni.