2018-11-07 23:54:29• hírek • digisport.hu

Négy perc alatt fordított a Manchester United a Juventus otthonában

Hiába szerezte meg Cristiano Ronaldo a vezetést volt csapata ellen, a Manchester United remek hajrát produkálva 2-1-re győzött a Juventus otthonában, az UEFA Bajnokok Ligája H csoportjának negyedik fordulójában. Ezzel eldőlt, hogy nincs már százszázalékos csapat az idei kiírásban.

A Juventus kiválóan szerepel, hiszen a meccset megelőzően még veretlen volt az együttes, és csak a Genoa ellen hullajtott pontokat. A múltkori manchesteri győzelem után úgy léphettek pályára az olaszok, hogy egy esetleges döntetlennel is már biztosan továbbjutnak a legjobb 16 közé.

Az első félidő gyakorlatilag csak a torinóiakról szólt. Először Rodrigo Bentancur, majd Cristiano Ronaldo lövése kerülte el David de Gea kapuját. Picivel később kétszer is megszerezhette volna a vezetést a Juve, de Juan Cuadrado megpattanó lövésénél a spanyol hálóőr védett óriásit, majd egy perccel később Sami Khedira kísérete a kapufáról kifelé pattant.

A második játékrészben Anthony Martial jelezte egy lövéssel, hogy pályán vannak még a vörös ördögök, ám következő támadásnál Paulo Dybala mesteri tekerésénél ismét a kapufa segítette ki a vendégeket. A 65. percben végül megtört a jég: Leonardo Bonucci indította kiváló ütemben Ronaldót, aki kapásból, védhetetlenül bombázott a hálóba. A portugál klasszisnak ez volt az első BL-gólja a torinóiak színeiben. Pár pillanattal később az ötszörös aranylabdásnak a gólpassz is összejöhetett volna, de Cuadrado pár centivel fölé tüzelt.

A sok kihagyott helyzet pedig megbosszulta magát: Juan Mata csereként beállva egy mesteri szabadrúgással egyenlített. Később a győzelem is összejött, szintén egy pontrúgás után, amikor a középre ívelt labda végül Alex Sandróról jutott el a Juventus hálójába.

A többi meccsen a Hoffenheim emberhátrányban szerzett két gólt, ami egy pontot ért a Lyon otthonában. Szalai Ádám csereként szállt be a 65. percben. A Real Madrid öt gólt lőtt a Plzennek, míg a Manchester City hatot vágott a Sahtar Donyecknek.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:

E csoport:

Benfica (portugál) – Ajax Amsterdam (holland) 1-1 (1-0)
Gól: Jonas (29.), illetve Tadic (61.)

Bayern München (német) – AEK Athén (görög) 2-0 (1-0)
Gól: Lewandowski (31., 71., az elsőt 11-esből)

A csoport állása: 1. Bayern München 10 pont, 2. Ajax Amsterdam 8, 3. Benfica 4, 4. AEK Athén 0

F csoport:

Manchester City (angol) – Sahtar Donyeck (ukrán) 6-0 (2-0)
Gól: Silva (13.), Gabriel Jesus (25., 72., 92., az első kettőt 11-esből), Sterling (49.), Mahrez (84.)

Olympique Lyon (francia) – Hoffenheim (német) 2-2 (2-0)
Gól: Fekir (20.), Ndombele (28.), illetve Kramaric (65.), Kaderábek (92.)

A csoport állása: 1. Manchester City 9 pont, 2. Olympique Lyon 6, 3. Hoffenheim 3, 4. Sahtar Donyeck 2

G csoport:

Plzen (cseh) – Real Madrid (spanyol) 0-5 (0-4)
Gól: Benzema (21., 37.), Casemiro (23.), Bale (40.), Kroos (67.)

CSZKA Moszkva (orosz) – AS Roma (olasz) 1-2 (0-1)
Gól: Sigurdsson (51.), illetve Manolasz (4.), Pellegrini (59.)
Kiállítva: Magnússon (56., CSZKA Moszkva)

A csoport állása: 1. Real Madrid 9 pont (10-2), 2. AS Roma 9 (10-4), 3. CSZKA Moszkva 4, 4. Plzen 1