2009-10-04 19:17:28• hírek • Szatmár.ro

Négy góllal kapott ki a VSK

A VSK kézilabdacsapata négy gólos vereséget szenevett Csíkszeredán.

A szatmári kézilabdások a székelyudvarhelyi csapat ellen játszottak szombat este. Az első félidőben a fiúknak sikerült tartaniuk a tempót, pár az udvarhelyiek folyamatosan két gólos előnnyel játszottak. A második félidő 20. percében azonban a házigazdák hat góllal elhúztak, ebből pedig már csak kettőt sikerült behozniuk a VSK játékosainak. Végeredmény: 33:29

A vereség mellett a szatmáriakat még az is sújtotta, hogy térdsérülést szenvedett a kapus Pereverzia Mihály. A következő fordulóban vasárnap 11 órától a szatmári együttes a Temesvári Poli együttesét fogadja.

Nemzeti Liga, 4. forduló: Székelyudvarhelyi HC-Szatmárnémeti VSK 33-29 (16-14). A szatmári gólszerzők: Birtalan 9, Vizsbovszkij 6, Oláh 6, Nagy 5, Surducan 1, Bursacs 1, Savics 1. Játszott még: Pereverzia, Teremi (kapusok), Ciornohuz, Mateş, Ardelean, Varga, Savlovschi. További eredmények: Bákói Ştiinţa-Dinamo 44-30 (28-11), Kolozsvári U Transilvania-Steaua 22-30 (10-14), Resicabányai UCM-Medgidia CSM 46-16 (21-7), Tg. Jiu-i Energia Pandurii-Nagybányai HC Minaur 25-19 (14-9), Temesvári Poli-Brassói RomCri 28-20 (13-13), Suceavai Bucovina-Konstancai HCM 25-26 (11-14).

A következő forduló (október 11.): Szatmárnémeti-Temesvár, Nagybánya-Bákó, Medgidia-Targu Jiu, Konstanca-Resicabánya, Steaua-Suceava, Brassó-Kolozsvár, Dinamo-Székelyudvarhely.