2017-01-13 08:20:47• hírek • Szatmár.ro

Nagyot ment Gyenes Mani a 10. Dakar-futamon!

Pokolian nehéz, homokos-köves terepen száguldva a 15. helyen fejezte be a csütörtöki napot.

Csütörtökön, a Dakar-rali 10. fordulójában Chilecito és San Juan között haladt a mezőny. A motorosokra 751 kilométer várt, amiből 449 kilométer volt a mért szakasz.

S bár Gyenes Emánuel, az Autonet Motorcycle Team versenyzője a futamot követően azt nyilatkozta, hogy ez volt a legnehezebb az idei Dakaron, kitűnően teljesített. A 15. helyen ért célba, 6 óra 13 perc és 17 másodperces idővel. A futamgyőztes spanyol Barreda Bort pedig csak 23 perc és 32 másodperccel volt jobb nála!

„Főleg az első száz kilométeren volt nehézkes a navigáció. 45 Celsius fokos hőségben haladtunk. Az útvonal homokos-köves volt, egy folyóvizen való átkeléskor pedig értékes perceket vesztettem, mert leállt a motor és nagyon nehezen tudtam újraindítani" - írta Facebook-oldalán a szatmári motoros.

Összetettben a mobiltelefonos Dakar-applikáció szerint ezzel az eredménnyel a 23. helyen áll. A pontlistát a brit Sunderland vezeti 28 óra 9 perc és 59 másodperccel.