2013-04-17 21:51:45• hírek • Szatmár.ro

Elvesztette az első meccset a VSK

Elvesztette az Arad elleni párharc első mérkőzését a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata.

Gyengén játszott a VSK a női kosárlabdabajnokság elődöntőjének első meccsén, Aradon: a lányok 15 pontos vereséget szenvedtek, így mindenképp kötelező vasárnap a győzelem, amennyiben még versenyben akarnak maradni a bajnoki címért. A két győzelemig tartó párharc második meccsére ugyanis Szatmárnémetiben kerül sor, vasárnap 18 órai kezdettel.

Az aradi összecsapás nagyon gyengén kezdődött: az Orosz, Szlimák, Whittington, Freeman és Parau összeállítású kezdőcsapat gyorsan 7:0-ás hátrányba került. A sok szatmári hibára a házigazdák találattal válaszoltak, volt, hogy az aradiak 18 ponttal is vezettek.

A második negyedben ugyan faragtak a lányok a hátrányból, három perccel a második negyed vége előtt 10 pontra feljöttek, de ennél kisebb különbség nem volt. A lányok a folytatásban motiválatlanul, kedvetlenül játszottak, az aradi előny némileg nőtt is, így a VSK 15 ponttal elvesztette a mérkőzést.

Nemzeti Liga, elődöntő, 1. mérkőzés: Aradi BC ICIM-Szatmárnémeti VSK 72:57 (24:9, 14:17, 15:10, 19:21).
A szatmári pontszerzők: Parau 17, Freeman 13, Whittington 11, Szlimák 7, Ardeleanu 4, Giurgiu 3,  Ivan 2.
Játszott még: Drye, Kovacsevics, Orosz.