2008-12-08 16:58:21• hírek • Szatmár.ro

Minden meccset megnyertek a lányok

Százszázalékos teljesítménnyel fejezte be a Szatmárnémeti Sportlíceum junior lánycsapata az országos röplabda bajnokság első szakaszát.

Az Ovidiu Groza által felkészített együttes könnyedén, 3-0 (25-4, 25-3, 25-19) arányban győzött Nagyváradon a helyi LPS CSS Bihorul ellen, így négy meccsből négy győzelemmel lett első csoportjában, melyben még a Vaskohsziklási CSS szerepelt.

A bajnokság második szakasza január második felében kezdődik, ekkor egy tornát rendeznek négy csapat részvételével, majd február elején egy másikat. Itt négy csapat szerepel, és az első kettő megy tovább az elődöntő tornára, melyet március végén bonyolítanak le.

Ezen három csoport első két helyezettjei szerepelnek, és az első két gárda vehet részt jövő májusban a hatcsapatos döntő viadalon. „Az elődöntő tornára mindenképpen be akarunk jutni, aztán itt majd meglátjuk mi lesz" - mondta Ovidiu Groza. Sportlíceum kerete: Sikos Petra, Lavinia Tătăran, Laura Sabău, Paula Cosma, Alina Sipoş, Debreczeni Emese, Angelica Podină, Loredana Paşca, Raluca Rovas, Lavinia Petran.