2014-10-22 23:14:05• hírek • Kocsis Zoltán

Megvan a VSK első hazai veresége

Nem sikerült folytatni remek hazai szezonkezdetét a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának: a Kolozsvári és a Craiovai U elleni győzelmek után Adriana Pricop tanítványai ezúttal vereséget szenvedtek saját szurkolóik előtt a Temesvár ellen. A bánsági csapat 74-70 arányú győzelmet aratott.

A hazaiak az Orosz Andrea, Laza Enikő, Ashley Adams, Marija Radovics és Renee Ross felállásban kezdték a találkozót. Az első pontot a meccs legeredményesebbnek bizonyuló játékosa, a végül 33 pontig jutó Biljana Pesovics szerezte, amire Ross válaszolt. Ezt követően is a vendégek diktálták a tempót, 11-6-ra, majd 17-10-re is vezettek, a negyed végére azonban a VSK felzárkózott 19-16-ra.

A szatmáriak a második játékrészben produkálták a legjobb játékot - 26-25-re átvették a vezetést, majd 37-32-re is eltávolodtak. A nagyszünetre aztán 37-35-ös hazai előnnyel vonult a két gárda.

A szünet azonban nem tett jól a VSK-nak, amely a következő tíz percben alig 9 pontot szerzett, szemben a Temesváriak 20 pontjával. A VSK utoljára 42-41-re vezetett, ám ebből pillanatok alatt 42-51, majd 46-55 lett.

Kilenc pontnyi előnnyel kezdte tehát az utolsó negyedet a Temesvár, amely ebből négyet meg tudott tartani, így győztesen hagyhatta el a Both Katalin Sporttermet. Vereségével a VSK visszaesett a 10. helyre, a következő fordulóban, 28-án pedig Aradon lép pályára.

A VSK legeredményesebb játékosa Orosz volt 25 ponttal, míg a másik oldalt Pesovics 33-ig, Natasa Krnjetin pedig 20 pontig jutott.

Szatmárnémeti VSK - Temesvár 70-74