2011-02-04 09:11:40• hírek • Szatmar.ro

A fiatalabbak sem okoztak komoly gondot

Csütörtök délután lejátszotta heti második barátságos meccsét is a Szatmárnémeti VSK női kosárlabda csapata, amely a szerdai 71:50-es győzelem után ezúttal 83-54 arányban múlta fölül az U18-as román válogatottat.

A szatmáriak az Orosz, Teilane, Mehmedic, Bjork, Drake ötössel kezdte a találkozót és el is húzott előbb 10-0, majd 18-2 arányban. Ennek köszönhetően a nagyszünetre 31-21 volt a hazaiak előnye a sok csere és alacsony intenzitás jellemezte edzőmeccsen. A harmadik negyedben további tíz ponttal toldotta meg előnyét a hazai együttes, az utolsóban viszont kicsit rákapcsolt az élvonal jelenlegi éllovasa: 25-6 arányban hozta ezt a játékrészt, 83-54 arányban pedig a találkozót. Megemlítendő, hogy a nemzeti csapatban szerepet kapott Oana Baluta is, aki öt pontot dobott klubcsapata ellen.

Egy meccsmentes nap után szombaton délben a VSK ismét pályára lép, ezúttal azonban bajnoki pontokért: mivel az U20-as és az U18-as válogatottban szerdán és csütörtökön egyaránt öt-öt játékosa lépett pályára, így a Bukaresti Olimpia úgy döntött, kihasználja az alkalmat és most lejátssza a bajnokiját a szatmáriak ellen.

Csütörtökön mellesleg egy másik előrehozott bajnokira már sor került, ezen a találkozón a Sepsiszentgyörgy hazai pályán 71-64 arányban kikapott az Arad ellen.

Szatmárnémeti VSK-Román U18-as válogatott 83:54 (13:9, 18:12, 21:11, 25:6)
A szatmári pontszerzők: Drake 16, Giurgiu 14, Dunca 9, Nagy 9, Orosz 7, Bjork 7, Pop 6, Teilane 5, Mehmedic 5, Szmutku 5
Játszott még: Cristea.

A VSK 83-54 arányú győzelemmel hangolt az Olimpia elleni bajnokira