2017-09-27 01:21:00• hírek • Hirado.hu

Megtört az átok, a Real Madrid legyőzte a Dortmundot Németországban

A Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában a Real Madrid magabiztos, 3–1-es győzelmet aratott a Borussia Dortmund otthonában. Cristiano Ronaldo duplázott a mérkőzésen.

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, inkább a hazaiak irányítottak, több veszélyes támadást vezettek, főként a jobb oldalon, amelyeket a Real védelme jól ártalmatlanított. Igaz, volt egy eset, amikor felmerült a gyanú, hogy kezezésért büntető járt volna a Dortmundnak.

Ehhez képest a madridi együttes szerezte meg a vezetést. Carvajal jobb oldali beadását Bale helyezte nagyon szépen a hálóba (0–1).

A bekapott gól egy picit visszavetette a sárga-feketéket és az összecsapás lendületét is, inkább a két kapu között zajlott a játék.

A félidő hajrájában újra nagyobb sebességre kapcsolt a hazai csapat, de a szünet előtt nem sikerült egyenlíteniük.

Fordulás után úgy tűnt, el is döntötte a meccset a Real Madrid, hosszabb gólcsendet követően Bale remek kiszolgálásának köszönhetően Cristiano Ronaldo mattolta Bürkit (0–2). A Dortmund viszont nem adta fel, s öt perc elteltével Aubameyang közelről szépített.

A hazai találat után még élvezetesebb lett a mérkőzés. A Dortmund mindent egy lapra tett fel az egyenlítésért, egy óra játék után háromvédős rendszerre állt át, Toljan helyett a támadó szellemű Dahoud lépett pályára.

Nyíltsisakos, élvezetes volt a meccs utolsó félórája. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de inkább a hátrányban lévő hazai gárda erőltette a támadásokat, mégis a BL-címvédő spanyol együttes szerzett újra gólt Ronaldo jóvoltából a 79. percben, egy gyors támadás végén (1-3).

A Dortmund becsületből ment előre a portugál találata után, de a hajrában már nagyon erőtlenek voltak ezek a támadások. A Real kontrái több veszélyt rejtettek.

Két forduló után kettészakadt a csoport, hiszen a Real Madrid és az angol Tottenham még hibátlan, a Dortmund és az APOEL viszont pont nélkül áll.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:
E csoport:

Szpartak Moszkva (orosz)-FC Liverpool (angol) 1-1 (1-1)
Gól: Fernando (23.), illetve Coutinho (31.)

Sevilla (spanyol)-Maribor (szlovén) 3-0 (2-0)
Gól: Ben Yedder (27., 38., 83., a harmadikat 11-esből)

Az állás: 1. Sevilla 4 pont, 2. FC Liverpool 2 (3-3), 3. Szpartak Moszkva 2 (2-2), 4. Maribor 0

F csoport:
Manchester City
(angol)-Sahtar Donyeck (ukrán) 2-0 (0-0)
Gól: De Bruyne (48.), Sterling (90.)

SSC Napoli (olasz)-Feyenoord (holland) 3-1 (1-0)
Gól: Insigne (7.), Mertens (49.), Callejon (70.), illetve Amrabat (93.)

Az állás: 1. Manchester City 6 pont, 2. SSC Napoli 3 (4-3), 3. Sahtar Donyeck 3 (2-3), 4. Feyenoord 0

G csoport:
AS Monaco (francia)-FC Porto (portugál) 0-3 (0-1)
Gól: Aboubakar (31., 70.), Layun (89.)

Besiktas (török)-RB Leipzig (német) 2-0 (2-0)
Gól: Babel (11.), Talisca (43.)

Az állás: 1. Besiktas 6 pont, 2. FC Porto 3, 3. RB Leipzig 1 (1-3), 4. AS Monaco 1 (1-4)

H csoport:
APOEL (ciprusi)-Tottenham Hotspur (angol) 0-3 (0-1)
Gól: Kane (39., 62., 67.)

Borussia Dortmund (német)-Real Madrid (spanyol) 1-3 (0-1)
Gól: Aubameyang (54.), illetve Bale (18.), Ronaldo (50., 79.)

Az állás: 1. Tottenham Hotspur és Real Madrid 6 pont (6-1), 3. Borussia Dormund 0 (2-6), 4. APOEL 0 (0-6)