2012-11-15 09:24:04• hírek • Kocsis Zoltán

Megsemmisítő vereség Montpellier-ben

Szerda este elszenvedte harmadik vereségét is a FIBA Európa Kupa negyedik fordulójában a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, miután megsemmisítő, 84-41-es vereséget szenvedett a francia Montpellier otthonában. A szatmáriak számára ez a második nagy arányú vereség a sorozatban, miután az előző fordulóban 74-38-ra kikapott az oroszországi Vologdában.

Khadijah Whittington és Shannika Freeman pontjaival még 4-2-re vezettek a szatmáriak, ám ezt követően pillanatokon belül 12-4, majd 12-7-re elhúztak az idei szezonban valamennyi sorozatot figyelembe véve is veretlen hazaiak. Ekkor következett be az első hullámvölgy a VSK játékában, az első negyedben már nem is dobtak több pontot - nem úgy a hazaiak, akik meg sem álltak 34-ig.

A közel kilenc perces „kosártalanságot" Dara Kovacsevics törte meg, 36-9-re módosítva az állást. A második negyedben már a hazaiak sem rohamoztak annyira, így 18-10-re végződött a játékrész, míg a csapatok 52-17-el vonulhattak a nagyszünetre.

A pihenő után olyannyira visszaesett a franciák lendülete, hogy a VSK 19-12-re meg tudta nyerni a negyedet. Meg is lett ennek a böjtje, hisz az utolsó tíz percben újabb katasztrofális teljesítményt nyújtott a csapat. Freemanen kívül senki sem volt képes pontot szerezni (az amerikai is csak 5-ig jutott), az utolsó hat percben kosár nélkül maradt az együttes. A házigazdák viszont annál inkább megnyomták a játékot, berámoltak egy laza húszast és végül 84-41-es győzelmet, na meg a továbbjutást könyvelhették el.

A Montpellier elleni hazai (77-67) és a Csevakata Vologda elleni idegenbeli (74-38) vereség után a VSK elszenvedte tehát harmadik zakóját is a VSK. A következő, ötödik fordulóban november 22-én a lányok azt a dán Gentoftét fogadják, amelyet eddig egyedüliként sikerült legyőzniük (57-46). Addig is vasárnap 16:30 órai kezdettel az Aradot látják vendégül.

Az Európa Kupa A csoportjának másik meccsén a Csevakata 86-50-re nyert Gentoftéban.

Montpellier - Szatmárnémeti VSK 84-41
(34-7, 18-10, 12-19, 20-5)
A VSK pontszerzői: Freeman 14 pont, Orosz 7, Kovacsevics 6, Ivan 5, Whittington 4, Giurgiu 3, Szmutku 2