2018-03-05 07:59:23• hírek • Szatmár.ro

Megnyerte a Közép-Európa Kupát a VSK kosárlabdacsapata

A döntőben a Pharmaserv Marburg volt az ellenfél - nehezen, de sikerült legyőzni őket.

A CEWL-kupa döntőjét Brassóban szervezték a hétvégén. Az elődöntőben a VSK a Gyulafehérvári CS Universitatea-t verte 81:62-re, a döntő másik résztvevője, a német Pharmaserv Marburg pedig a házigazda Brassót győzte le 68:83 arányban.

A döntőben a Marburg tűnt első látásra esélyesebbnek, de a VSK hamar magához tért. Az első negyedet a lányok 20:17, a másodikat 21:11 arányban nyerték. A második félidőt újra a németek kezdték jobban – 12:17-es eredmény született -, de az utolsó negyed (16:15) sem tudott változtatni a győztes kilétén. A VSK 69:60-ra nyerte a döntőt.

A VSK-nak ez volt az első Közép-Európa Kupa-győzelme, a csapat a története során egyszer már bronzérmet szerzett ebben a sorozatban. A lányok nemrég ezüstérmesek lettek a Román Kupában (két további ezüstérmük van), a román bajnokságban pedig két ezüst és két bronzérmet gyűjtöttek be eddig.