2019-12-21 14:30:28• hírek • Szatmár.ro

Meglepően szoros meccsen verte a Siriust a Szatmárnémeti VSK

Igazság szerint a szatmáriak egy laza, edzőmérkőzés-szintű összecsapásra számítottak szombaton, amikor a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Marosvásárhelyi Siriust fogadta a román kosárlabdabajnokság aktuális fordulójában.

Az ellenfelet ugyanis eddig nagy különbséggel verte a szatmári gárda, ám a Maros-partiak most komoly meglepetést okoztak.

Az első negyed (22:13) után valószínűleg elbízták magukat a házigazdák, vagy nem koncentráltak eléggé, de a második negyedben összesen 2 pontot dobtak – igaz, az ellenfél is csak tízet. Innentől szoros volt a meccs, 16:13 lett a következő játékrész eredménye ide, a negyediké pedig 20:21 oda. Ezzel ugyan összejött a szatmári győzelem, de a lefújás előtt kevéssel még a vásárhelyiek vezettek, a szatmáriak pedig több szabaddobást is kihagytak. Végül Orosz Andrea szabaddobásai biztosították be a szatmári győzelmet. A házigazdák legjobbja a 19 pontig jutó Mosby volt.

A VSK a következő meccsét a lehető legerősebb ellenfél, a Sepsi SIC ellen játssza hétfőn, 18 órától a Román Kupában.