2008-08-11 13:28:18• hírek • Szatmar.ro

Meglepetés-döntetlen a brazilok ellen

A magyar női kézilabda-válogatott úgy kezdte a találkozót, ahogy az előző, svédek ellenit befejezte: magabiztosan.

Magabiztosan szereztek három gólos előnyt, amit a brazilok előbb meg tudtak ugyan fordítani, azt követően azonban a magyar csapat egymás után dobta a gólokat. Pálinger ismét jól védett, Görbicz pedig hat gólt szerzett az első játékrészben. Ennek megfelelően a szünetben nyugodtan vonulhattak a lányok az öltözőbe, mivel17-12 arányban vezettek. Talán túlságosan is 2yugodtak voltak, mert a második félidő elején öt perc alatt egyenlítettek a dél-amerikaiak. Ezt követően a két csapat fej-fej mellett haladt, de mindig a magyar csapat volt előnyben.

A lengyel bírói páros tevékenysége mellett azonban nem lehet elmenni szó nélkül: nem kevesebb, mit 12 percet játszott a magyar csapat emberhátrányban, míg a túloldalon az utolsó percekig nem állítottak ki senkit. A 25. percben megszerezték a vezetést a brazilok, sőt kettőre növelték a különbséget. Ezt sikerült egyre csökkenteni és az utolsó másodpercben szabaddobáshoz jutottak Görbiczék. Tomori ezt irgalmatlanul bevágta, ezzel döntetlenre (28-28) hozott egy olyan meccset, amelyen már öt góllal is vezettünk.

A következő ellenfél szerda reggel Németország ellen lesz.