2012-10-28 15:55:42• hírek • Szatmar.ro

Megdolgozott a győzelemért a VSK a Craiova ellen

Kevesebb mint három nappal a Montpellier elleni Európa Kupa bemutatkozás után vasárnap ismét román bajnoki kötelezettségei voltak a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának. Dan Fleseriu tanítványai a Craiovát látták vendégül és győzték le a vártnál szorosabb meccsen 76-71-re.

A megfeszített tempóra való tekintettel a mester kissé meglepő összeállításban küldte pályára csapatát, a kezdőötöst Drye, Szmutku, Ivan, Kovacsevics és Lucas alkották. Talán ennek is köszönhető, hogy a vendégek 4-0-ra elléptek és hogy az első szatmári kosárra három percet kellett várni. Lucas törte meg a csendet, majd Kovacsevics és Ivan következett és a VSK máris átvette a vezetést - az első negyedet meg is nyerte 21-20-ra.

A második negyedre pályára lépett Freeman, Whittington és Parau is, 19-11-re hozta is a játékrészt a szatmári csapat. A második félidő tehát 40-31-es VSK-vezetéssel kezdődött és a különbség nem is változott a harmadik negyed végén sem - 56-47 volt ekkor az állás.

Az utolsó játékrész azonban izgalmasabbra sikerült, mivel két perccel a vége előtt még csak négy pont a volt hazaiak előnye - ami húsz másodperccel a vége előtt már háromra olvadt. A hátralévő időben azonban Parau értékesített két szabaddobást, ami 76-71-es győzelmet eredményezett.

A forduló rangadóján az Arad a Targovistet fogadta és némi meglepetésre a két veretlen csapat meccsét az erdélyiek nyerték 69-60 arányban.

Csütörtökön ismét az Európa Kupában lép pályára a VSK, ezúttal a dán Gentofte otthonában.