2017-01-28 08:05:48• hírek • Szatmár.ro

Nyertek a kosaras lányok, irány a rájátszás

Szoros meccsen verte a VSK az aradiakat - ezzel biztosították be részvételüket a rájátszásban.

Különlegesen fontos meccset játszott a VSK női kosárlabdacsapata péntek délután, amelynek a tétje a rájátszásbeli részvétel volt. A győzelemmel ugyanis a VSK bebiztosíthatta a helyét az első hatban.

A meccs kezdetét jelentő feldobást a szatmári Dakar-hős, Gyenes Emánuel végezte el, és valószínűleg ő sem gondolta, hogy egy ennyire szoros és végtelenül izgalmas összecsapást indít el.

Az első játékrészt 21:19-re nyerték a szatmári lányok, a másodikban pedig a 18:14-es eredménnyel növelték is előnyüket. A szünet a vendégeknek kedvezett, 13:19-re hozták a harmadik negyedet, lefaragva a hátrányukat.

A mindent eldöntő negyedik negyed pedig hihetetlenül izgalmas volt, az utolsó pillanatig izgulhattak a szatmári drukkerek a győzelemért. A lányok végül 13:11-re nyerték meg ezt a játékrészt, így a végeredmény 65:63 lett - ezzel a VSK bebiztosította a helyét a tabellán az első hat helyezett között.