2009-04-26 16:54:31• hírek • Szatmár.ro

Máramarosszigetre került a Kölcsey Kupa

Tizenötödik alkalommal bonyolították le a kosárlabda Kölcsey Kupát, melyen a fiúknál nyolc, a lányoknál négy csapat vett részt.

A középiskolások számára szervezett tornán a lányok mezőnyében a Mihai Eminsecu Főgimnázium csapata nyert nyolcpontos különbséggel a Sportlíceum ellen, a fiúknál még szorosabb volt a finálé, a máramaroszigetiek csak hatalmas és izgalmas csatában győztek három ponttal a Kölcsey ellen.

A helyosztók eredményei, fiúk, a 7. helyért:  Nagybányai Németh László Líceum-Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium 58:24. Az 5. helyért Nagykárolyi Elméleti Líceum-Aradi Csíky Gergely Iskolaközpont 47:29. A 3. helyért: Johann Ettinger Német Líceum-Mihai Eminescu Főgimnázium 63:59. Döntő: Máramarosszigeti Dragoş Vodă Főgimnázium-Kölcsey Ferenc Főgimnázium 52:49.

Lányok, a 3. helyért: Kölcsey Ferenc-Dragoş Vodă 38:26. Döntő: Mihai Eminescu-Sportlíceum 46:38. Kosárkirály: Cristina Motişan és Szereday Sebastian.