2010-10-24 15:32:31• hírek • Szatmár.ro

Marad a nyeretlenség a Sepsi BC ellen

A hétvégén sem sikerült legyőzni a Sepsi BC-t.

A Sepsiszentgyörgy ellen aratott győzelemre még várniuk kell  a szatmári kosaras lányoknak, a VSK ugyanis három megnyert mérkőzés után vesztett, és nyeretlen maradt a székely lányokkal szemben.

A házigazda szentgyörgyiek már az első negyedben eldöntötték a meccset, a félidőig pedig az előnyüket tovább is növelték. A szatmáriaknak a harmadik negyedben sikerült kicsit összekapniuk magukat és megnyerték a tíz percet 10:14 arányban. A szatmáriak tovább húztak, három perccel a lefújás előtt már csak 5 pontos volt a házigazdák előnye, de a végjátékot a székelyföldi lányok is komolyan vették, így végül 64:55 lett a végeredmény.

Éles Péter menedzser szerint a fiatal romániai játékosokat igazán meglepte a szepsiszentgyörgyi szurkolótábor ''ereje'', az ezer fős drukkertábor komolyan befolyásolta a lányok teljesítményét - negatív irányba.

A osztály, 5. forduló, északnyugati csoport: Sepsiszentgyörgyi LMK Sepsi BC-Szatmárnémeti VSK 64:55 (27:15, 18:10, 10:14, 9:16). A szatmári pontszerzők: Klein 23 (11 lepattanó), Bjork 13, Ducker 11 (16), Drake 4, Orosz 2, Giurgiu 2. Játszott még: Băluţă.

További eredmények: Temesvári BCM Bega Danzio-Nagyváradi U CSM 79:36, Kolozsvári U-Aradi BC ICIM 49:73. A Gyulafehérvári CSU LPS állt. A következő forduló (október 30.): Nagyvárad-Szatmárnémeti, Temesvár-Gyulafehérvár, Arad-Sepsiszentgyörgy. A Kolozsvár áll.

Délkeleti csoport: Craiovai SCM-Sportul Studenţesc 73:43, Bukaresti Olimpia-Alexandriai Teleorman 59:64, Iaşi-i Poli-Rapid 87:68. A Brassói Galactica állt. A következő forduló (október 30.): Sportul-Brassó, Craiova-Olimpia, Alexandria-Iaşi. A Rapid áll.