2019-01-12 08:59:28• hírek • Szatmár.ro

Már az első helyen áll a Malle Moto kategóriában Gyenes Emánuel

Az idei Dakar-rali ötödik futamát követően a Malle Motor kategóriában, azaz a járgányukat maguk szervizelő versenyzők kategóriában Gyenes Emánuel került az első helyre.

Maninak nem okoz gondot a motor szerelése, az évek során a versenyek mellett a versenygépek legapróbb alkatrészeit is kiismerte és akár komoly beavatkozásokat is el tud végezni - de azért reméljük, ilyen feladata nem lesz a Dakar ideje alatt.

Visszetérve a versenynaphoz: a futam a Csendes Óceán partjáról startolt el és a folytatásban is rengeteg homok volt a Moquegua és Areguipa közötti 776 kilométeres szakaszon, amiből 345 kilométer volt a speciális szakasz.

Mani 5 óra, 19 perc és 12 másodperc alatt  tette meg a távot, ezzel pedig a 43. helyezett lett az összetett pontlistán és 4. helyezett a Maraton kategóriában.