2015-01-12 12:07:18• hírek • Szatmár.ro

Mani vasárnap a 31. helyen végzett

A Dakar-rali hetedik futamán a motorosok és quadosok mezőnye több mint 700 kilométert tett meg.

Szombaton pihentek, vasárnap viszont újra nyeregbe pattantak a Dakar-rali motoros és quados résztvevői. Az Iquique-i pihenőnap után több mint 700 kilométer várt a mezőnyre: 396 kilométer összekötő és 321 kilométer speciális szakasz. Ennek a szakasznak a keretében értek át a versenyzők Chiléből Bolíviába, helyenként 3500 méteres tengerszint feletti magasságban haladva. Sőt, a cél Uyuni városában 3700 méteren volt!

Az Autonet Motorcycle Team versenyzője, Gyenes Emánuel a 31. helyen végzett, 4 óra 19 perc és 22 másodperccel, 23 perccel és 22 másodperccel lemaradva a futamgyőztes Goncalvestől. Marcel Butuza ezt a szakaszt a 98. helyen fejezte be.

Az összesített eredmények tekintetében a szatmári motoros a 30. helyen áll, míg Butuza a 60. helyezett. A motorosok összesített pontlistáját a spanyol Joan Barreda Bort vezeti.

Gyenes Emánuel egyébként a vasárnapi teljesítményének köszönhetően feljött az első helyre Maraton kategóriában.

Hétfőn a Dakar-mezőny Uyuniból indul és visszatérnek Iquique-be. Míg az odaút inkább endurós volt, a visszaút inkább maraton: a verseny hivatalos honlapja szerint a 8. futamban 24 kilométer összekötő- és 784 (!) kilométer mért szakasz vár a motorosokra.