2016-10-02 10:55:32• hírek • Szatmár.ro

Majdnem megszorongatták a kézilabdázók a Bukaresti CSM-t

A Szatmárnémeti VSK kézilabdázói szárnyaltak az első félidő elején - a második játékrészre elfogyott a szufla.

A román férfi kézilabda élvonalában szombaton a Szatmárnémeti VSK csapata Bukarestben vendégeskedett. A helyi CSM a legutóbbi bajnoki szezon ezüstérmesei, így sima hazai győzelemre számított mindenki. Ez végülis így lett, ám a mérkőzés elején sok házigazda-drukker tépte a haját.

A VSK ugyanis bátran kezdett, a 8. percben 3-5-re vezettek, a 11. percben pedig már 3-7 volt a különbség. Az első félidő második részére szedte össze magát a CSM, a 23. percben már csak 9-11-re vezettek a vendégek. Aztán a félidő 13-13-ra végződött.

A második játékrészben már magabiztosabbak voltak a házigazda fővárosiak, 15-13-ra elhúztak, a félidő közepére már 21-18 volt az állás. Innen pedig már nem volt megállás, a bukarestiek sorban szerezték a pontokat, míg a szatmáriak egyet sem - egészen 25-18-ig. Innen pedig már nagyon nehéz felállni. Az összecsapás vége 32-25.

A Szatmárnémeti VSK pontszerzői: Lazic - 6, Oláh - 4, Dinescu és Stan - 3, Craciun, Munea és Mureșan - 2, Bejinariu, Suciu és Mates - 1.