2014-11-23 15:50:15• hírek • Kocsis Zoltán

Magabiztos győzelem a Marosvásárhely ellen

Nyolc vereség mellett megszerezte ötödik győzelmét a Szatmárnémeti Városi Sportklub a román női kosárlabda-bajnokság 13., egyben utolsó őszi fordulójában a Both Katalin Sportteremben. Az áldozat a Marosvásárhelyi Nova Vita volt, amellyel így helyet cseréltek a tabellán.

Adriana Pricop az Orosz Andrea, Ashley Adams, Ferenczi Flavia, Laza Enikő, Renee Ross összeállításban küldte pályára csapatát. Közülük hárman, Orosz, Laza és Ross összesen 60 pontot dobtak, amivel oroszlánrészt vállaltak a VSK sikerében.

Az első negyed azonban nem úgy festett, mintha sima szatmári győzelemmel kecsegtetne a meccs. Miután a hazaiak elléptek 8-3-ra, a vendégek 16-16-ra, majd 19-19-re is egyenlítettek, az első tíz perc pedig 21-21-gyel ért véget.

Hasonlóan szorosan kezdődött a második játékrész is, a marosvásárhelyiek 27-25-re még vezettek is, 38-38-ig pedig fej-fej mellett haladt a két gárda. Ekkor a vendégeknél hat perces rövidzárlat állt be, ami átnyúlt a harmadik harmadba is. Ennek köszönhetően a VSK 54-38-ra ellépett, majd 70-47-es előnnyel fordult az utolsó negyedre.

Ezzel gyakorlatilag a szatmáriak be is biztosították győzelmüket, hisz az utolsó tíz percben a Marosvásárhely már nem tudott közelebb kerülni a hazaiak cseréi ellen sem, így 92-68-as vereséget szenvedtek. Ezzel a VSK a 9. helyen zárja az odavágókat.

Szatmárnémeti Városi Sportklub - Marosvásárhelyi Nova Vita 92-68 (21-21, 24-17, 25-9, 22-21)
A VSK pontszerzői: Ross 23, Orosz 20, Laza 17, Marija Radovics 10, Adams 8, Ferenczi 6, Bianca Voica 4, Szmutku Renáta 2, Luminita Manta 2
Játszott még: Kiss Bianca, Teodora Vasile, Valentina Bolba