2013-02-21 16:11:52• hírek • Szatmár.ro

Lezúzta a VSK a Brassói Olimpiát

Fölényes, 35 pontos győzelmet aratott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata.

Csütörtök délben lépett pályára a VSK női kosárlabdacsapata az Ady Endre utcai Sportcsarnokban a Brassói Olimpia ellen. Az összecsapás favoritjai a szatmáriak voltak, de sokan nem is mertek arra gondolni, hogy 35 pontos előnnyel zárul a találkozó. Biztos jót tett ez a győzelem a lányoknak, segít kiheverni a 19 pontos aradi vereséget.

Fleseriu mester az Orosz, Parau, Drye, Whittington, Kovacsevics kezdőcsapatot indította harcba akik két perc után 6:0-ra vezettek. Aztán a brassóiak egy időkérés után kicsit felzárkóztak, de a lányok egy 11:0-ás sorozatot produkáltak, szóval egyre kevésbé volt kérdéses a győztes kiléte. A második negyedben sem csökkent 10 pont alá a különbség, sőt, Ardeleanu két, Giurgiu és Szlimák egy-egy hárompontosának köszönhetően már 20-ra nőtt a különbség.

A nagyszünet után Drye és Orosz voltak nagy formában - 10 illetve 12 pontot dobtak - az előny már 30 pontosra nőtt. A negyedik negyedben összejött a 100 feletti eredmény - a szatmáriak 107 pontig jutottak. A Brassói Olimpia 72-t dobott, köszönhetően a két idegenlégiósnak: Haskind 29 pontot, Djokovics 21 pontot szórt.

Nemzeti Liga, 24. forduló: Szatmárnémeti VSK-Brassói Olimpia 107:72 (29:16, 27:18, 30:20, 21:16).

A szatmári pontszerzők: Orosz 19 (2x3), Ardeleanu 14 (4x3), Drye 14, Kovacsevics 13, Freeman 13 (1x3), Giurgiu 11 (3x3), Whittington 6, Parau 6, Ivan 6 (1x3), Szlimák 5 (1x3). Játszott még: Szmutku.

A további program, szombat: Craiova-Arad, Gyulafehérvár-Temesvár, Kolozsvár-Rapid, Targoviste-Nagyvárad, Alexandria-Sepsiszentgyörgy.