2008-10-05 18:07:20• hírek • Szatmár.ro

Lelépte Tordát, és első a VSK

Amint az várható volt egy pillanatig sem volt kétséges a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabda csapatának győzelme a Tordai Potaisa ellen, a másodosztályos bajnokság 5. fordulójában.

A kérdés csak a győzelem aránya volt, és az első félidő alapján körvonalazódott egy 30 gól különbségű szatmári siker. Az első félóra után a VSK könnyedén is véve a meccset 17 gólos előnyre tett szert, és a végén meg is lett a 30 gólos előny. Ez még hízelgő is az igen gyenge játékerőt képviselő tordaiak számára, hiszen a szatmáriak rengeteg ziccert is kihagytak, és a meccs egyes szakaszaiban gálameccsekre jellemző trükkös megoldásokkal próbálkoztak.

A osztály, C csoport, 5. forduló: Szatmárnémeti VSK–Tordai Potaisa 54-24 (27-10). A szatmári gólszerzők: Nagy 10, Birtalan 8, Savlovschi 7, Varga 7, Oláh J. 5, Ardelean 4, Mates 4, Szepesi 3, Ferent 2, Kpocsák 2, Oláh B. 1, Cioroiu 1.

További eredmények: Segesvári Naţional–Kolozsvári U2 Transilvania 32-31, Nagybányai Extrem–Szászsebesi CSM 29-40, Besztercei HCM CSM–Székelyudvarhelyi HC2 40-31. A Fogarasi HCM szabadnapos volt.

A következő forduló (szeptember 11.): Torda–Beszterce, Szászsebes–Szatmárnémeti, Kolozsvár–Nagybánya, Fogaras–Segesvár.

A C csoport állása: 1. Szatmárnémeti 7 pont (164-98), 2. Beszterce 7 (144-103), 3. Fogaras 6 (138-125), 4. Segesvár 6 (171-176), 5. Szászsebes 4 (141-135), 6. Kolozsvár 4 (138-131), 7. Székelyudvarhely 4 (165-175), 8. Torda 2, 9. Nagybánya