2009-10-25 15:13:49• hírek • Szatmár.ro

Lazán nyert a VSK Temesváron

Bár enyhébb ételmérgezéstől szenvedtek a lányok a meccset megelőző napokban, a temesvár elleni meccsen simán nyerni tudtak.

Bár az első fordulóban a lányok szepsiszentgyörgytől kikaptak és egy kisebb ételmérgezés is nehezítette az életüket, simán, 41 pontos győzelmet arattak a Bega-parti csapat ellen. A VSK enyhén döcögősen kezdte a találkozót, a házigazdák - akik amúgy az élvonalban újoncnak számítanak - megnyerték az első negyedet. A következő két negyedben azonban a három pontos hátrányt harminc pontos előnnyé alakították, s így annyira laza lett a mérkőzés, hogy Fleseru edző az összes cserejátékosát is bevethette néhány percre.

Női A osztály, 2. forduló, északnyugati csoport: Temesvári CSS Bega BC-Szatmárnémeti VSK 48:89 (17:14, 8:27, 8:29, 15:19). A szatmári pontszerzők: C. Pop 17, Hardy 15, Pavel 14, Drăgoescu 11, Povilonyte 10, Mészáros 8, Motişan 5, Nemeş 5, Pricop 2, A. Pop 2. További eredmények: Gyulafehérvári CSU LPS-Sepsiszentgyörgyi LMK Sepsi BC 44:76, Aradi BC ICIM-Kolozsvári U 87:37, Nagyváradi CSM-Brassói Galactica Olimpia  65:53. A következő forduló (október 31.): Szatmárnémeti-Nagyvárad, Kolozsvár-Gyulafehérvár, Sepsiszentgyörgy-Temesvár, Brassó-Arad.

Délkeleti csoport: Bukaresti Olimpia-Alexandria Teleorman 44:70, Iaşi-i Poli Naţional-Craiovai SCM 49:98, Rapid-Sportul Studenţesc 69:49. A Târgoviştei MCM állt. A következő forduló (október 31.): Teleorman-Iaţi, Sportul Studenţesc-Târgovişte, Craiova-Rapid. Az Olimpia áll.

A temesvári csapat ellen 48-89 arányban nyertek a szatmári lányok