2014-03-07 17:50:55• hírek • Kocsis Zoltán

Laza vezetésével laza győzelmet aratott a VSK a Temesvár ellen

A vártnál talán könnyebb győzelmet aratott péntek délután a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Temesvári Danzio ellen. A hazaiak legjobbja Laza Enikő volt, aki egymaga 21-szer zörgette meg az ellenfél kosarának hálóját.

Éles Péter a Laza Enikő, Orosz Andrea, Kortni Hope, Tabytha Wampler, Caila Descroches felállásban küldte pályára csapatát. Érdekesség, hogy rajtuk kívül még egyetlen lány tudott kosarat dobni, Cristiana Cutas.

Mindez azonban elég volt a szatmári győzelemhez, elsősorban azért, mert Laza 21 pontja mellett Hope, Orosz és Wampler is kétszámjegyű mutatóval végzett.

A VSK már az első negyedben jelentős előnyhöz jutott, az első tíz percet ugyanis 21-11-es fórral zárta. Ugyan a második negyedben a Temesvár öt pontra megközelítette a hazaiakat (29-24), a Laza vezette Sportklub a harmadik és a negyedik játékrészt is megnyerte, bebiztosítva a 65-50 pontos győzelmet.

Szatmárnémeti VSK - Temesvár 65-50 (21-11, 8-13, 16-12, 20-14)
A VSK pontszerzői: Laza 21, Hope 12, Orosz 10, Wampler 10, Descroches 7, Cutas 5