2008-03-12 09:24:54• hírek • Szatmar.ro

Két meccs, két vereség

Egyik Szatmár megyi csapat volt sikeres a harmadik ligás bajnokság kedd délutáni fordulóján.

Egyik Szatmár megyi csapat számára sem volt sikeres a harmadik ligás bajnokság kedd délutáni fordulója. A másodosztályba jutást jelentő osztályozós második hely megszerzéséért vívott csatában a szatmáriak sima vereséget szenvedtek Nagybányán, bár az első félidőben még döntetlen volt az eredmény. Ekkor a 44. percben Gardos egyenlítette a szatmáriak részéről. A második játékrészben aztán a helyzeteit jobban kihasználó nagybányai gárda a maga javára fordította a mérkőzést. Aurel Buzaş a szatmári klub elnöke ki is jelentette a meccs után, hogy a csapatnak már nem célja a második ligába való jutás.

A Someşul összeállítása: Suciu – Cozma, Gardoş, Crişan, Iuhas, Munteanu, Schwartzkopf, Micaş, Varga, Dragoş, Barbuloviciu. Játszottak még: Marinaş, Găvruş.

A Mikolai Turul Máramarosszigeten szerepelt, ahol a szintén a bennmaradásért küzdő Marmatia egy góllal nyert, amelyet az első negyedóra végén szsreztek a hazaiak.

A Turul összeállítása: Şuta – Sándor, Toma, Solomeş, Tempfli, Ţuţuraş, Dragomir, M. Pop, Cosma, Nichita (Vanca 51.), Dănilă.

III. Liga, 20. forduló, 6. csoport: Marosvásárhelyi Trans Sil–Nyárádtői Unirea 2-2, Szatmárnémeti Olimpia–Szászrégeni Avîntul 0-3, Balázsfalvi Inter–Belényesi Bihorul 2-0, Dési Unirea–Váradszentmártoni Lotus Felix 2-1, Máramarosszigeti Marmaţia–Mikolai Turul 1-0, Besztercei Gloria II–Nagyváradi Bihar FC II 2-1, Szovátai Medve-tó Mobila–Kolozsvári Sănătatea 0-1, Kolozsvári U 1919–Marosvásárhelyi Gaz Metan 1-1, Nagybányai FC–Szatmárnémeti Someşul 3-1.