2013-12-15 19:01:49• hírek • Szatmar.ro

Közel kétszer annyit dobott az Arad, mint a VSK

Még ha a saját közönségétől a Rapid elleni győzelemmel búcsúzott is el a VSK női kosárlabdacsapata, az évtől nem sikerült méltó búcsút venni, tekintve, hogy Éles Péter lányai nagy arányú, 44 pontos vereséget szenvedtek a címvédő és listavezető Arad otthonában.

Azt mindenki tudta a mérkőzés előtt, hogy a találkozónak nem a VSK az esélyese. Noha voltak idők, nem is olyan régen, amikor a szatmári csapat versenyben tudott lenni, vagy legalább meg tudta nehezíteni az aktuális címvédő vagy listavezető dolgát, ezek (egyelőre) elmúltak. Nem véletlenül mondta az elutazás előtt Éles Péter vezetőedző, hogy az erőviszonyokat tekintve csapatának nem feltétlenül az Aradot kell megvernie és hogy céljuk a tisztes helyállás. Mindenki eldöntheti, a 44 pontos vereség annak számítható-e?

A hazaiak mind a négy negyedben legalább 20 dobott pontig jutottak, míg a vendégek legtöbb 13-ig - ilyen körülmények közepette nem csoda, hogy 90-46 lett a vége.

Mivel a Rapid ellen a VSK már lejátszotta idei utolsó fordulóbeli meccsét, eldőlt, hogy a szatmári lányok a bajnoki tabella hatodik helyéről várhatják a tavaszi folytatást.