2008-03-16 18:36:09• hírek • István Löchli

Bajnok a Sportklub, Deac ezüstérmes

A csapatverseny jól sikerült a szatmári lányok számára, a dobogó legfelső fokára állhattak fel.

Miután a szatmári fiúk nem szereztek érmet a Craiován megrendezett junior párbajtőr bajnokságon, szombaton és vasárnap a lányokon volt a sor, hogy javítsanak a mérlegen.

Ez sikerült is, ugyanis az egyéni versenyben Simona Deac ezüstérmet nyert, miután a fináléban minimális, 15-14 arányú vereséget szenvedett a hazai Ileana Catalintól. A Sportklub többi vívója közül Amlia Tătăran a hatodik, Major Klaudia a kilencedik lett, Veres Gréta pedig a 16 közé jutásért kapott ki.

A csapatverseny még jobban sikerült a szatmári lányok számára, ugyanis miután nyertek a Konstancai Farul és a Steaua ellen, a döntőben a Craiovai CSM első gárdáját is legyőzték, így a Sportklub lányai a dobogó legfelső fokára állhattak fel. A döntő érdekessége, hogy az oltyánok 40-37-re vezettek, de utána Deac fordított éppen Catalin ellen, és a szatmári csapat nyert 45-43-ra. „Simona nagyon jól vívott, de a többi lányt is csak dicsérni tudom, mivel mindenki hozzátette a magáét a sikerhez” – értékelt Csiszár Ferenc edző.