2008-06-23 18:00:40• hírek • Czinzel László

Aranyérmes a Sportklub

viA Szatmárnémeti Sportklub tőrvívói Konstancán megvédték bajnoki címüket.

Csapatban is bajnok lett a Szatmárnémeti Sportklub együttese a Konstancán zajló 13 éven aluli tőrvívó országos bajnokságon.

Az Alexandru Ardelean, Dula Patrik, Cătălin Dan, Sebastian Flucuş összetételű első csapat a döntőben 39-35 arányban győzött a Steaua ellen, így megvédte tavaly szerzett bajnoki címét. A szatmáriak második együttese is jól szerepelt, hiszen a 15 csapat között éppen csak lemaradva a dobogóról a negyedik helyen zárt.

A fiúk ezzel tökéletes mérleget zártak, ugyanis az egyénit Alexandru Ardelean nyerte meg, itt a nyolc közé még Flucuş jutott. Az ob kedden és szerdán a lányok egyéni illetve csapatversenyével folytatódik, a Sportklubot nyolc lány képviseli, akik két együttest alkotva indulnak a csapatviadalon.