2009-11-15 15:47:53• hírek • Szatmar.ro

Könnyed győzelem, hullámzó teljesítmény

Harmincegy ponttal nyert a VSK, mégsem lehet elégedett a szakvezetés.

A papírformának megfelelően könnyed, 74-43-as győzelmet aratott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabda-csapata a Nemzeti Liga élvonalában a Gyulafehérvár ellen, az erősen hullámzó játék miatt azonban Dan Fleseriu edző mégsem volt elégedett a találkozó után.

A Hardy, Povilonyte, Pavel, Pop, Motişan kezdőfelállású VSK villámrajtot vett, hisz két perc 11-1, hét perc után pedig 22-5 volt az előnye. A végére kicsit kiengedtek a lányok, így a vendégek tíz pont fölött (26-11) zárták a negyedet. A második játékrészre teljesen más összeállításban lépett pályára a csapat -Nemes, Pricop, Mészáros, Urse és Dragoescu futott ki ekkor a pályára-, és ez meg is látszott a teljesítményén, hisz két percig pontképtelen maradt. Aztán Dragoescu megtáltosodott, három hármast és egy kétpontosat is dobott. Ez azonban nem ragadt rá a csapattársakra is, mivel a gyulafehérváriak 11-et szórtak zsinórban és feljöttek 39-22-re.

Bár a játék nem volt mindig meggyőző, könnyedén nyert a VSK

A harmadik negyedben első negyedbeli önmagát mutatta a VSK, ekkor csak hét pontot engedett a vendégeknek, ő maga pedig 23-at dobott. Az utolsó játékrész viszont olyannyira pocsékra sikeredett, hogy a vendégek 14-12 arányban hozni tudták az utolsó negyedet.

Ezt látva Dan Fleseriu méltán elégedetlenkedett a találkozó végén: „Azt értem, hogy nem lehet 40 percen keresztül koncentrálni és a maximumot nyújtani, de a lányok profik, és nem engedhető meg az ilyen hozzáállás."

A VSK-ra pokolian nehéz hét vár, hisz szerdán a Közép-Európa kupában a cseh Valosun Brnót látja vendégül, majd szombaton Sepsiszentgyörgyön lép pályára.