2008-11-23 18:43:48• hírek • Szatmár.ro

Konföderációs Kupa sorsolás

Dél-Afrikában megtartották a 2009-es Konföderációs Kupa sorsolását.

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) által 1992-ben életre hívott, nem túl nagy népszerűségnek örvendő és kevés presztízzsel rendelkező Konföderációs Kupa 2009-es kiírásának csoportbeosztását a házigazda Dél-Afrikai Köztársaságban sorsolták ki.

Az A csoportba a házigazda Dél-Afrika mellett az európa-bajnok Spanyolország, valamint Irak és Új-Zéland nyert besorolást. A kiegyensúlyozottabb B kvartettben a világbajnok Olaszország és a címvédő Brazília mellett az Amerikai Egyesült Államok és Egyiptom szerepel majd.

A Konföderációs Kupa az utóbbi években a világbajnokság főpróbája lett, ezért mindig egy évvel azt megelőzően rendezik meg és a következő vb. házigazdája ad otthont neki. A tornán a FIFA hat tagszervezete (az Európai, az Ázsiai, az Afrikai, a Dél-Amerikai, az Észak-és Közép Amerikai és az Óceániai Labdarúgó Szövetség) által rendezett kontinentális megmérettetés győztese, a házigazda és az aktuális világbajnok vesz részt.