2016-11-03 11:41:44• hírek • MTI

Komoly lépést tehet a Steaua és az Astra - a továbbjutás vagy a kiesés felé

Az Európa Liga negyedik csoportkörében komoly lépést tehet a Steaua és az Astra úgy a továbbjutás, mint a kiesés felé. Egyiknek sem lesz könnyű dolga, pedig egyikük hazai pályán, másikuk pedig egy másodosztályú ellenfél otthonában léphet pályára.

Nem kis meglepetést okozott két héttel ezelőtt az Astra azzal, hogy idegenben legyőzte a cseh Viktoria Plzen együttesét. Az első gólt szerző, a másodikban oroszlánrészt vállaló Denis Alibec azonban a „visszavágón" sérülés miatt nem játszat, mint ahogy a gárda másik csatára, Daniel Florea sem, ráadásul Daniel Niculae is sérülés után lábadozik. Így a támadójáték súlya teljes egészében Constantin Budescu vállait terheli majd.

Szintén nem javít az Astra esélyein, hogy a plzeni meccs óta csak két döntetlent ért el a bajnokságbna, ahol jelenleg a 10. helyen áll. Ezzel szemben a csehek két 1-0-ás győzelmet tudnak felmutatni, előnyük már három pont a bajnokság élén.

Az Astra jelenleg 3 pontjával 3. az E csoportban, hátránya azonban csak három pont a kvartettet holtversenyben vezető Roma és Austria Wien mögött.

Szintén három pont lemaradása a csoportelső Villarreal mögött a Steauának is az L csoportban, a román rekordbajnok pedig szerdán Zürichbe látogat. A svájciak eddig meglepően jól szerepelnek a csoportban, tekintve, hogy hazája második osztályában érintett az együttes.

A két csapat közötti bukaresti 1-1 óta a Zürich mindkét meccsét megnyerte a Challange Ligában, míg a Steaua egy döntetlent és egy győzelmet tud felmutatni az elmúlt két hétben.

A magyar válogatott Korhut Mihályt és a román válogatott Ovidiu Hobant is foglalkoztató Hapoel Beer-Sheva a Sparta Praha vendége lesz, míg Szántó Tamás együttese, a Rapid Wien a Sassuolo otthonában szerepel a negyedik fordulóban.

Az izraeli bajnokcsapatban rendszeresen játéklehetőséghez jutó Korhut két héttel ezelőtt is végig szerepelt azon a találkozón, amelyen a Sparta Praha vendégként nyert 1-0-ra, s ezzel a Hapoel elveszítette veretlenségét a nemzetközi sorozatban. A Beer-Sheva most visszavághat ezért a vereségért, s már csak azért is nagy szüksége lenne a győzelemre, mert egy prágai sikerrel nehéz helyzetbe kerülne a továbbjutás szempontjából. A Sparta most hat pontjával vezeti a K csoportot, míg a Hapoelnek négy van, vagyis a Praha egy győzelemmel ötpontosra növelhetné az előnyét két fordulóval a csoportkör zárása előtt. Ebben a négyesben a másik csütörtöki meccsen a hárompontos Internazionale a négypontos Southampton vendége lesz.

Szántó Tamás és a Rapid Wien hasonló helyzetben van, mint Korhut és csapata: a bécsi együttes négy pontjával harmadik az F csoportban, amelyet a hatpontos Genk vezet a szintén négypontos Sassuolo előtt, a negyedik helyen pedig az eddig három pontot szerző Athletic Bilbao áll. A Rapid két héttel ezelőtt 1-1-et játszott a Sassuolóval otthon, így a csütörtök esti mérkőzés mindkét csapatnak jelentős a továbbjutás szempontjából.

Érdekesnek ígérkezik még az A csoportban a Fenerbahce-Manchester United összecsapás, a C csoportban az Anderlecht és a Mainz belgiumi találkozója, valamint a két héttel ezelőtt 3-3-as döntetlennel záruló AS Roma-Austria Wien mérkőzés bécsi visszavágója.

Európa Liga, csoportkör, 4. forduló:
A csoport:

Fenerbahce (török)-Manchester United (angol) 20.00
Zorja Luhasznk (ukrán)-Feyenoord (holland) 20.00
Az állás: 1. Manchester United 6 pont (5-2), 2. Feyenoord 6 (2-1), 3. Fenerbahce 4, 4. Zorija Luhanszk
B csoport:
Asztana (kazah)-Olimpiakosz (görög) 18.00
APOEL (ciprusi)-Young Boys (svájci) 20.00
Az állás: 1. Olimpiakosz 6 pont (5-2), 2. APOEL 6 (4-4), 3. Young Boys 4, 4. Asztana 1
C csoport:
Gabala (azeri)-St. Étienne (francia) 20.00
Anderlecht (belga)-FSV Mainz 05 20.00
Az állás: 1. Anderlecht 5 pont (5-3), 2. Mainz 5 (5-4), 3. Saint-Étienne 5 (3-2), 4. Gabala 0
Astra (román)-Viktoria Plzen (cseh) 20.00
Az állás: 1. AS Roma 5 (8-4), 2. Austria Wien 5 (6-5), 3. Astra 3, 4. Viktoria Plzen 2
F csoport:
Athletic Bilbao (spanyol)-Genk (belga) 20.00
Sassuolo (olasz)-Rapid Wien (osztrák) 20.00
Az állás: 1. KRC Genk 6 pont, 2. Sassuolo 4 (5-4), 3. Rapid Wien 4 (4-4), 4. Athletic Bilbao 3
G csoport:
Ajax Amsterdam (holland)-Celta Vigo (spanyol) 22.05
Panathinaikosz (görög)-Standard Liege (belga) 22.05
Az állás: 1. Ajax 7 pont, 2. Celta Vigo 5, 3. Standard Liége 2, 4. Panathinaikosz 1
PAOK (görög)-Karabag (azeri) 22.05
Az állás: 1. Fiorentina 7 pont, 2. PAOK 4 (2-3), 3. Qarabag 4 (5-7), 4. Slovan Liberec 1
K csoport:
Sparta Praha (cseh) - Hapoel Beer-Sheva (izraeli) 22.05
Southampton (angol)-Internazionale (olasz) 22.05
Az állás: 1. Sparta Praha 6 pont, 2. Southampton 4 (3-1), 3. Hapoel Beer Sheva 4 (2-1), 4. Internazionale 3
L csoport:
FC Zürich (svájci)-Steaua Bucuresti (román) 22.05
Villarreal (spanyol)-Osmalinspor (török) 22.05
Az állás: 1. Villarreal 5 pont, 2. Osmanispor 4 (5-4), 3. FC Zürich 4 (4-4), 4. Steaua Bucuresti 2