2009-04-23 17:27:56• hírek • Czinzel László

Kezdődik a Kölcsey Kupa

Nyolc fiúcsapat és négy lányegyüttes részvételével kezdődik pénteken a középiskolások számára kiírt kosárlabda Kölcsey Kupa.

A 15. alkalommal megszervezett viadalon a mérkőzések a Sortlíceum Ioan Slavici utcai régi termében lesznek pénteken, szombaton és vasárnap. A találkozókat a szokásostól kissé eltérő szabályok szerint játsszák a csapatok, így 4x10 perces negyedek lesznek folyó játékidőben, de az utolsó perc minden negyedben tiszta játékidő lesz. Negyedenként egy időkérés lehetséges, a nagyszünetben 5 percet pihenhetnek a játékosok, s ha hosszabbításra kerül a sor, akkor ez 3 perc tiszta játékidő lesz.

A résztvevő csapatok, fiúk, A csoport: Mihai Eminescu Főgimnázium (felkészítő tanár: Gheorghe Popdan), Nagykárolyi Elméleti Líceum (Herman Csaba), Nagybányai Németh László Líceum (Jakob Ferenc), Máramarosszigeti Dragoş Vodă Főgimnázium (Fangli Anton).

B csoport:  Johann Ettinger Német Líceum (Kindriş Nicolae), Aradi Csíky Gergely Iskolaközpont (Erdei Emese), Kölcsey Ferenc Főgimnázium (Filip Zoltán), Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium (Lipeczné Szabó Erika).

Lányok: Mihai Eminescu Főgimnázium (Esztinka Anişoara), Kölcsey Ferenc Főgimnázium (Filip Zoltán), Nagykárolyi Elméleti Líceum (Herman Csaba), Máramarosszigeti Dragoş Vodă (Csillik Zoltán).

A torna programja, péntek, 14.00: Eminescu-Kölcsey (lányok); 15.00: Eminescu-Nagykároly (fiúk); 16.00: Johann Ettinger-Csíky Gergely (fiúk); 17.00: Német László-Dragoş Vodă (fiúk); 18.00: Kölcsey-Kisvárda (fiúk); 19.00: Nagykároly-Dragoş Vodă (lányok).

Szombat, 8.30: Johann Ettinger-Kölcsey (fiúk); 9.30: Eminescu-Németh László (fiúk); 10.30: Eminescu-Nagykároly (lányok); 11.30: Csíky Gergely-Kisvárda (fiúk); 12.30: Nagykároly-Dragoş Vodă (fiúk); 15.00: Eminescu-Dragoş Vodă (lányok); 16.00: Johann Ettinger-Kisvárda (fiúk); 17.00: Eminescu-Dragoş Vodă (fiúk); 18.00: Csíky Gergely-Kölcsey (fiúk); 19.00: Nagykároly-Németh László (fiúk);

Vasárnap, helyosztók, fiúk, 8.30: a csoportok 4. helyzettjei; 9.30: a csoportok 3. helyzettjei (fiúk); 10.30: Kölcsey-Nagykároly (lányok); 11.30: Kisdöntő, a csoportok 2. helyzettjei (fiúk); 12.30: Döntő, a csoportok első helyzettjei (fiúk). 14.00: Díjkiosztó ünnepség.