2006-10-21 14:25:27• hírek • Szatmár.ro

Vereség - jó játékkal

uniohbAz Unio kézilabdacsapata szép játékkal maradt alul a 7. fordulóban.

Az Unio SK kézilabdacsapata ma délelőtt a román ifjúsági válogatott gerincét képező Segesvári Centru Olimpic National csapatát fogadta az A Diviziós bajnokság 7. fordulójában. A találkozó első perceitől fogva a szatmáriak egyenlő ellenfélnek bizonyultak, s többször is új figurákkal lepték meg a segesváriakat. Az első játékrész eredménye: 17-13 a vendégek javára.

A második félidőben újult erővel rohamoztak Nicolae Istrate fiai, s több ízben is egy gólra megközelítették a segesváriakat. A bíráskodás ezúttal (sem) állt a szatmári csapat pártján, így az egyenlítés elmaradt. Mindenesetre a szezon legjobb játékát nyújtotta a mai napon az Unio. Ez főleg a nagybányi légiós Stecznek, Ianosnak és az új szerzemény Blindának köszönhető (őt Nagyváradról igazolták a szatmáriak, és az ifi válogatottban is megfordult). Végeredmény: Unio SK - Segesvári C.O.N. 28-30 (13-17).

Unio SK: Esztinka, Zamfirescu, Blinda, Borkúti, Kibédi, Dan, Ardelean, Stecz, Ianos. Tartalákok: Mierla, Schwarczkopf, Rus.