2018-10-01 05:11:46• hírek • Szatmár.ro

Kiütötte a VSK a Rapidot a román női kosárlabdakupa első fordulójában

Pénteken és szombaton is zajlott az élet az Ady Endre utcai Both Katalin Sportteremben. A női kosárlabda Román Kupa első fordulójában a Bukaresti Rapidot fogadták a szatmári kosarasok.

Az első mérkőzés szoros volt, legalábbis a visszavágóhoz képest mindenképpen. Mindkét csapat elsősorban támadásra játszott, emiatt pedig meglehetősen sok kosarat láthatott a közönség. A szatmáriak 98-75-re nyerték az összecsapást. A játékrészek mindenikét megnyerték 29-18, 25-20, 23-20, 21-17 arányban.

A szombati visszavágót a lányok sokkal könnyebben, 108-42 arányban nyerték meg. Ebben az esetben 35-10, 29-10, 25-13, 19-9 volt a négy negyed lebontott eredménye.

Mindkét mérkőzésen a szatmáriak legjobbja Oláh Andrea volt, aki pénteken 18, szombaton 21 pontig jutott.

A szatmári kosaras lányok október 6-án, szombaton lépnek pályára, akkor a bajnokság első fordulójában az Aradi FCC lesz az ellenfél.